Máte účet u tehlé banky? Hrozí vám obrovské problémy, jediné kliknutí a všechny životní úspory jsou fuč

Podvodníci vymýšlejí stále sofistikovanější způsoby, jak z lidí vylákat peníze. Neváhají zneužít ani jméno oblíbené banky, aby zvýšili svou důvěryhodnost.

i Zdroj fotografie: Ljiljana Sundać / Creative Commons / CC BY
                   

Nejnovějším trikem se snaží podvodníci snaží obohatit slibováním výhodného investování. Jak upozorňuje Komerční banka, reklama šířící se na sociálních sítích se snaží vzbudit dojem, že celou záležitost banka zprostředkovává. Není to ale pravda. Naopak Komerční banka upozorňuje, že lidé, kteří využijí lákavé nabídky nebudou mít své finance v bezpečí, jak reklama slibuje. Inzerát přitom vypadá dobře. Uvádí se v něm, že s pomocí investičních robotů budou získávat nemalé finanční částky. Na takovou nabídku se mohou napálit hlavně lidé, kteří u Komerční banky účet mají.

Slib desítek tisíc korun týdně

„Cílem podvodníků je v tomto případě vyvolat dojem profesionality. Součástí podvodu je i apel na nereálnou možnost nakupování přes ‚automatického robota‘, který investuje sám a ‚automaticky‘ vydělává, což je samozřejmě nesmysl,“ cituje web TN z vyjádření banky. Scénář je vždy stejný. Po kliknutí na reklamu následuje vyplnění krátkého dotazníku, díky kterému získá podvodná stránka kontaktní informace zájemce. Poté dotyčného podvodník kontaktuje telefonicky, aby s ním probral možnosti investování.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Častým cílem podvodníků jsou senioři, kteří jsou více důvěřiví

Podvodníci také nabídnout zájemců údajné nejvýhodnější řešení investování. Často jde například o kryptoměny, jak informuje Komerční banka. To vše jen pro to, aby byla u zájemce vzbuzena důvěra. Následně zaslané peníze již poškozený nikdy neuvidí a velmi rychle zjistí, že investici nenabízela Komerční banka. Proto by lidé neměli na pochybné reklamy raději žádným způsobem reagovat. Vyplnění kreditní karty, případně přístupových údajů na falešné stránce banky, následuje jedno kliknutí a všechny životní úspory jsou u podvodníků.

Podvodů přibývá

Web TN píše, že velmi často jsou zneužívány také známé firmy a instituce. Terčem podvodníků se dokonce stala i pražská zoologická zahrada, připomíná web TN. Jejím jménem byla na sociálních sítích spuštěna soutěž. Důvěřiví lidé pod příslibem vstupu zdarma zpřístupnili podvodníkům své bankovní účty a přišly o nemalé finanční částky, informuje web TN. V době ekonomické krize s snaží podvodníci vylákat peníze z lidí všemožnými způsoby.

Jak Události247 informovaly před pár dny, často se jedná o kyberpodvody. Například muž z Plzeňska naletěl na údajný přechod z klasické SIM karty na eSIM. Kvůli kódu od operátora, který podvodníkovi sdělil zpřístupnil vše, co se vázalo k telefonnímu číslu, včetně internetového bankovnictví. Muž přišel o 850 tisíc korun. Podvodníci se snaží důvěřivci nalákat na příslib dědictví. V emailech slibují nemalé finanční částky, pokud uhradí platbu související s vyřízením pozůstalosti, psaly Události247 v květnu.

Máte účet u Komerční banky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články