Pozor: Přišel vám tento e-mail? Jednou si ho přečtete a během chvíle máte vyluxovaný bankovní účet. Nachytala se už spousta Čechů

Případů, kdy podvodníci okradou přes internet důvěřivé lidi o veškeré úspory neustále přibývá. Nepomáhá ani opakované varování policie.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Online prostředí bohužel nahrává podvodníkům, kteří díky své šikovnosti a přesvědčivosti lidi okradou o spoustu peněz. Oběťmi se mohou stát třeba ti, kteří uvěří zprávě, v níž je podvodník upozorňuje na nezaplacení fiktivního dluhu. Pokud na takovou zprávu odpovíte, můžete přijít o všechny peníze, jak jsme na Událostech247 psali několikrát.

E-mail se tváří velmi věrohodně

Podvodníci navíc umějí velmi věrohodně napodobit třeba číslo vaší banky. Když si ho pak oslovený na internetu zkontroluje a sedí to, může nabýt pocitu, že je vše v pořádku a pak už mu nic nebrání v tom, aby domnělému bankéři prozradil veškeré své citlivé údaje a přístupy do bankovnictví. Kromě bankovních ústavů se podvodníci vydávají také za pracovníky České pošty a svým obětem rozesílají podvodné e-maily.

Varování: Na nové typy SMS zpráv a e-mailů nikdy neodpovídejte. Okradou vás o celoživotní úspory

Tyto zprávy vypadají, jako že jsou poslány velkou institucí a požadují po lidech úpravu některých informací nebo zaplacení dodatečného cla či poplatku za doručení, upozorňuje web Chip. Experti v tomto případě radí, aby lidé na nic neklikali a e-mail rovnou smazali. Může jít totiž právě o podvodnou poštu, která má za cíl vylákat z lidí přístup k jejich bankovním kartám a účtům. I přesto se však našly desítky takových, kteří uvěřili a o peníze přišli.

Jak podvodný mail vypadá?

Česká pošta varuje zákazníky před podvodným e-mailem, který předstírá, že byl odeslán z České pošty pod hlavičkou Balíkovna. Informuje zákazníka, že někdo koupil jeho položku a zaplatil veškeré náklady na dopravu v plné výši, nyní je potřeba transakci dokončit. Má kliknout na tlačítko Přejít a vyplnit všechny uvedené informace. Zákazníci by aktuálně měli věnovat zvýšenou pozornost všem podezřelým emailovým zprávám,“ stojí na webu Pošty.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Podvodníci po vyplnění platebních údajů během chvíle připraví své oběti o jejich peníze

Česká pošta dodává, že útok je šířen z podvržené e-mailové adresy: *Balikovna – Informační centrum. #8ff4cf7b [email protected]. V předmětu zprávy je napsáno Vaše položka byla zakoupena. Potvrďte prosím transakci. #8ff4cf7b. V případě, že požadované údaje vyplníte, tak vás podvodníci do pár minut připraví o veškeré úspory. „Chodí mi podvodné maily ze Zásilkovny, ale vím, že zásilky vidím v aplikaci, proto na ně nereaguji,“ řekla Událostem247 paní Marie z Brna.

Přišel vám někdy podobný podvodný e-mail? Říct nám to můžete v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články