Řidiči můžou při tankování nafty a benzínu ušetřit stovky korun. Zaručený trik funguje na každé benzínce. Vy to ještě neděláte?

V době drahých pohonných hmot se tankování řidičům pěkně prodraží. Přinášíme proto několik tipů, jak na drahém palivu ušetřit.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Již několik měsíců se ceny pohonných hmot neustále zvyšují. Aktuálně se průměrná cena benzinu i nafty v Česku drží okolo hranice 40 korun za litr, jak vyplývá z údajů na webu Kurzy. Mnozí řidiči si tak zcela pochopitelně lámou hlavu s tím, jak na drahém palivu ušetřit. Díky zaručeným trikům, které fungují na každé benzince přitom mohou uspořit při tankování nafty a benzínu stovky korun. Pokud to ještě neděláte, určitě to vyzkoušejte.

Ušetřit lze chytrým plánováním

Není žádnou novinkou, že benzínové stanice na dálnicích často nabízí vyšší ceny než ty v menších městech či obcích. Pokud chtějí motoristé ale skutečně najít ty nejvýhodnější ceny, mohou využít například různé mobilní aplikace, které jim s výběrem poradí. Příkladem je třeba iPumpuj, Pumpdroid, mbenzin nebo funkce v aplikaci Mapy.cz, radí web Portálřidiče.

iZdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC-BY-SA
Ceny pohonných hmot stoupají již řadu měsíců v kuse

Jistý vliv na množství peněz, jaké lidé na čerpacích stanicích zaplatí může hrát i čas tankování. Jak již dříve informovaly Události247, klíčové je pravidlo, že hustota kapalin spolu se zvyšující se teplotou klesá. Pokud tedy řidiči natankují v ranních hodinách, kdy je venkovní teplota zpravidla nižší, měli by teoreticky do svých nádrží při stejném počtu litrů paliva dostat více energie.

Slevy nabízí i samotné benzinky

Stejně jako v supermarketech, i na čerpacích stanicích mohou lidé využívat nejrůznější akce či věrnostní programy. Události247 například psaly o výhodných nabídkách benzinek Shell. Různé slevové akce však nabízí také třeba pobočky Orlen, Moll nebo OMW. Stačí si jen vybrat ty, na kterých tankujete nejčastěji.

U čerpacích stanic se dají ušetřit desítky korun za jediné natankování. Benzínky to ale zákazníkům neřeknou

V neposlední řadě může hrát v množství projetého paliva, a tedy i peněz roli styl jízdy. Web Garáž například radí, že ušetřit mohou lidé tím, že budou jezdit co nejvíc plynule či třeba nechají auto dojíždět, namísto aby prudce zabrzdili. „Když vidíte v dálce obec, sundejte jen nohu z plynu a uvidíte, jak daleko vaše auto doplachtí,“ píše server Garáž.

Využíváte některé z popsaných triků? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články