Naléhavé: Koupili jste si v obchodě tuhle známou značku rýže? Našly se v ní odporné věci. Za žádných okolností ji nejezte

Pokud máte rádi rýži a říkáte si, že když si ji koupíte ve vietnamské prodejně, tak bude kvalitnější, měli byste teď číst pozorně.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Nečistota a myší trus v prodejnách potravin nejsou v České republice žádnou výjimkou. Kontroly jich jen za poslední rok odhalily několik, jak na Událostech247 pravidelně informujeme. Před několika lety musela inspekce například nechat uzavřít prodejnu Tesco v Aši na Chebsku, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší exkrementy.

Hlodavci v prodejnách nejsou ničím výjimečným

Loni v září se Státní zemědělská a potravinářská inspekce vydala do prodejny Kaufland v Pardubicích. Jak jsme na Událostech247 upozornili, také v tomto obchodě se vyskytoval myší trus. Myši tam dokonce běhaly mezi regály a okusovaly zboží. Čistá nebyla ani podlaha a regály, ve kterých byly potraviny uskladněny. Podobně to dopadlo také při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v Kladně, kde byl myší trus a také ohryzané potraviny.

Ve skladech Kauflandu se našly otřesné věci. Jen se podívejte na fotky, nám to nedá spát

Nikdy nezapomenu, jak jsem byla před pěti lety u nás ve vsi v obchodě. Když jsem kupovala rohlíky, tak tam vykoukla myš, ani se nebála. Od té doby už opravdu kupuji pouze balené pečivo,“ popsala Událostem247 svůj zážitek paní Mariana. Problémy, které obchody mají, se navíc často opakují. Často jde o trus hlodavců, nečistoty, nebo jsou potraviny poškozené a kontaminované škůdci. Vedoucí prodejen se však brání. Zákazníci by podle nich měli pochopit, že skladovací prostory jsou otevřené pro zavážku zboží a tito hlodavci se dovnitř prostě dostanou.

Závadná rýže

Nedávno vyrazili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce do vietnamské prodejny Viet Ha Pham v Teplicích. V pětikilogramovém balení loupané rýže šarže LOT ASD tam našli exkrementy hlodavců. Obal výrobku byl totiž z venku okousaný. Inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři. „No to by mě asi trefil šlak, kdybych to doma rozbalila a našla tam tyto nechtěné poklady. Zkušenost s tím naštěstí nemám,“ říká paní Eva.

iZdroj fotografie: Dezidor/ Creative Commons / CC-BY-SA
Uvedenou šarži rýže by lidé neměli za žádných okolností konzumovat

Závadná byla také rýže, která se nedávno prodávala v pětikilovém balení v prodejně Lahore Food v Praze. Rýže byla dovezena z Itálie. V uvedené potravině také byla zjištěna přítomnost živých hmyzích škůdců v různých vývojových stádiích. Zajímavé bylo, že výskyt škůdců na provozovně zjištěn nebyl. Také o tomto záchytu inspekce informovala na webu Potraviny na pranýři. „Já mám zkušenost leda s moly, které si skoro pravidelně nosím domů v mouce,“ řekla Událostem247 paní Hanka. 

Co si o podobném záchytu myslíte vy? Napište nám názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články