V jednom z obchodů řetězce Billa se našel myší trus. Prodejna je opět otevřená

Kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce odhalily další obchod, ve kterém by zákazníci v tu chvíli asi nakupovat nechtěli.

i Zdroj fotografie: IgorCalzone1 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Nečistota a myší trus v prodejnách potravin nejsou v České republice žádnou výjimkou. Kontroly jich jen za poslední rok odhalily několik, jak na Událostech247 pravidelně informujeme. Před několika lety musela inspekce například nechat uzavřít prodejnu Tesco v Aši na Chebsku, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší exkrementy.

Problémy jsou téměř ve všech obchodech

Loni v září se Státní zemědělská a potravinářská inspekce vydala do prodejny Kaufland v Pardubicích. Jak jsme upozornili, také v tomto obchodě se vyskytoval myší trus. Myši tam dokonce běhaly mezi regály a okusovaly zboží. Čistá nebyla ani podlaha a regály, ve kterých byly potraviny uskladněny. Pod při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně. Byl tam myší trus i ohryzané potraviny, jak psaly Události247.

Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela kvůli nečistotám také prodejnu Kaufland v Benešově ulici v Kolíně. Inspektoři totiž našli na ploše prodejny i v regálech s balenými potravinami myší trus. Ze stejného důvodu rozhodla inspekce později také o uzavření jedné pražské prodejny Albert. Psal o tom web ČT24. Kvůli výskytu myšího trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců nedávno uzavřela inspekce i prodejnu Penny Market ve Vrchlabí. Výskyt myšího trusu zaznamenala také u prodejny stejného řetězce v Mostě, píše web Novinky

Billa v Prostějově už je znovu otevřená

V prosinci kontrola vyrazila také do prodejny obchodního řetězce Billa v Prostějově. V prostoru prodejny byly stopy po působení a výskytu hlodavců a na první pohled bylo všechno špinavé. Prodejna měla dle inspekce výrazně zanedbaný úklid. Nečistoty byly na zemi a dokonce i na stěnách a na stropě. Myší exkrementy se povalovaly také v regálech, ve kterých bylo zboží uskladněno. Podlahy byly ve velké míře poškozeny.

iZdroj fotografie: SZPI
Prostory zmíněné prodejny nebyly čisté

Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři s tím, že uvedené problémy už byly odstraněny a uzavřená část prodejny už je opět otevřena. Podobné problémy se nevyhnuly téměř žádné větší prodejně. Kontroly odhalily stopy po výskytu hlodavců také například v Lidlu v Pardubicích, nebo i v některých prodejnách spotřebního družstva Jednota, třeba v Podkrkonoší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články