Stát letos rozdává všem těmto Čechům 50 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy? Přihlaste se o ně rychle, jinak nic nedostanete

V dnešní drahé době se nám hodí každá koruna. Pro lidi a rodiny s nízkými příjmy má peníze připraven také stát.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Ne každý si však o státní peníze řekne. Někteří lidé se stydí, jiní o tom, že by mohli něco dostat, nemají ani tušení.  Premiér Petr Fiala přitom na občany opakovaně apeluje, aby se nestyděli říct si o státní pomoc, jak jsme na Událostech247 psali už dříve. Například nárok na příspěvek na bydlení má ten, u koho jsou náklady na bydlení vyšší než 30 procent z čistých příjmů.

Příspěvek od státu

Upozornili jsme také na to, že někteří Češi mohou od státu dostat peníze na nové auto. Jde až o 300 tisíc korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž přišlo s novou podporou elektromobility. Finanční pomoc je však určena pouze pro firmy a podnikatele. Žádosti o podporu je možné podávat do 30. září 2024. Celkem pak Ministerstvo průmyslu a obchodu na program s názvem Záruka Elektromobilita vyčlenilo 1,95 miliardy.

330 000 Kč na nákup nového auta: Lidé jásají, peníze na ruku dostanou přímo od státu. Kdo všechno má na štědrý příspěvek nárok?

Zatímco některé příspěvky jsou skutečně štědré, jiné už méně. Třeba na zmíněné stavební spoření přispívá stát od letošního roku nově už jen tisíc korun ročně, jak už dříve informovaly Události247. Naopak penzijní spoření může lidem vydělat slušné částky. V případě, že si budou Češi měsíčně spořit 1700 korun a víc, budou od státu od letošního července, kdy dojde ke změnám v tomto spoření, dostávat měsíční příspěvek 340 korun. Ročně tak mohou získat až 4080 korun.

Nabídka profesí je opravdu rozličná

Stát se teď rozhodl pomoci také lidem, kteří by chtěli získat lepší práci. K dispozici má 5,5 miliardy korun, které chce lidem věnovat na rekvalifikační kurzy. Jak upozornil web Měšec, tato dotace však bude k dispozici už jen něco málo přes rok. Resort práce a sociálních věcí v květnu 2023 spustil na svých webových stránkách e-shop s nabídkou stovek rekvalifikačních kurzů a také kurzů digitálních dovedností.

iZdroj fotografie: Úřad práce ČR
Stát nabízí spousty kurzů

Rekvalifikační kurzy zaplatí stát ve výši 100 %, na kurzy digitálních dovedností přispěje 82 %. Každého zájemce tak podpoří částkou až 50 tisíc korun, a to už rozhodně není málo. Přihlásit se mohou nejen lidé bez práce, ale také rodiče na mateřské dovolené, zaměstnanci, podnikatelé a studenti. Stát se díky tomu můžete třeba vinařem, manikérkou, nebo správcem sítí. „Taky jsem dříve využila kurzu na pracáku a díky tomu teď už několik let dělám účetnictví,“ pochvaluje si paní Milada.

Využijete toho? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články