Stát se ve velkém zbavuje bytů a domů: Chatu za 200 000 Kč můžete mít i vy. Musíte si ale pospíšit, než se o nabídce dozví ostatní

Mít vlastní nemovitost je snem mnoha lidí. Ne každý si to však může dovolit. Teď však máte unikátní příležitost.

i Zdroj fotografie: Juandev / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Stát se už několik let zbavuje nepotřebného majetku prostřednictvím online dražeb. Lidé si tak mohu na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových vydražit kromě domů a pozemků i takové drobnosti, jako jsou například lopaty. Jak jsme na Událostech247 upozornili, je to příležitost zejména pro ty, kteří by jinak na koupi takových záležitostí neměli dost peněz.

Auto za pár tisícovek

Stát se pravidelně zbavuje také aut, která byla zabavena v rámci trestné činnosti, případně těch vozů, které již jeho instituce nevyužijí. Širokou nabídku aut za velmi příznivé ceny jde proto najít například na webu Centra zajištěných aktiv Ministerstva vnitra ČR. Upozornili jsme třeba na to, že Škodovka se tak dá pořídit třeba za 8000 korun. Je však třeba počítat s tím, že to nebude žádný top stav.

iZdroj fotografie: Hugo / Creative Commons / CC-BY-SA
Výhodně pořídit se dají v státních aukcích i ojetá auta

Byt 2+1 o ploše 41,1 m2 v ulici Františka Křížka 14 v Holešovicích v sedmém patře je v nabídce s vyvolávací cena je 5 679 000 korun, aukce bude 19. a 21. března. Termín přihlášení k aukci je 18. března a kauce je 567 900 korun. V obci Milovice v části Benátecká Vrutice je na prodej rodinný dům 2+1 o ploše 66,7 m2. Byl postaven před 100 lety a v posledních 30 letech nebyl rekonstruován. Termín přihlášení k aukci je do 2.dubna, kdy je potřeba složit i kauci 192 tisíc korun. Nejnižší podání je 1 926 000 korun.

Stát pořádá aukce

Chatu pro rekreaci můžete koupit v Dobřichovicích. Objekt 2+kk je téměř bez vybavení. Inženýrské sítě jsou vedené přes pozemek jiného majitele, stejné je tomu i s příjezdovou cestou. I chata samotná stojí na pozemku jiného majitele. Přístup není právně zajištěn. Nejnižší podání je 220 000 korun. „Tak nejsou to špatné ceny, moje známá si takto koupila v jižních Čechách chatu a je velmi spokojená. Já bydlím ve státním bytě, takže o žádné koupi neuvažuji,“ popsala Událostem247 paní Helena.

Stát rozdává auta a chalupy za hubičku: Využijte toho, než to udělá někdo jiný

K přihlášení do aukce je potřeba se nejdříve zaregistrovat do elektronického aukčního systému na webu Nabídka majetku. Po registraci se pak už mohou zájemci přihlásit k jednotlivým aukcím. Podmínkou pro účast ve výběrovém řízení s aukcí může být složení části minimální kupní ceny. Většinou jde o 10 procent z dané částky. Každá aukce má také minimální výši příhozu. Když ji vyhrajete, stačí do 30 dnů zaplatit kupní cenu a věc vám patří.

Využili jste někdy státní aukce? Pokud ano, co se vám povedlo ukořistit? Řekněte nám to v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články