Tito Češi dostanou v roce 2024 tisíce Kč navíc každý měsíc. Jen tak. Budete mít na peníze nárok i vy?

Mnozí Češi se v letošním roce mohou těšit na výrazné zvyšování platů. Patříte mezi ně i vy?

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Jak píše web Měšec, v loňském roce byl v Česku průměrný plat 40 324 korun. Letos by pak částka měla opět výrazně vzrůst, podle odhadů na 43 967 korun. Ačkoli tato čísla vypadají velmi pěkně, reálně na takové peníze spousta Čechů nedosáhne. Do skupiny hůře placených profesí patří také prodavačky, jejichž průměrný plat byl loni jen 25 058, jak dále uvádí web Měšec. To se ale od letošního roku mění. Zaměstnanci mnoha supermarketů totiž letos dostanou přidáno.

Kdo všechno bude mít na vyšší mzdy nárok?

Události247 již dříve psaly například o tom, že pracovníci Albertu dostanou letos přidáno v průměru 8,5 procenta. Zdaleka však nebudou jediní. Platy prodavačů a dalších zaměstnanců zvýší i Lidl. Konkrétně by měli lidé pracující na prodejnách či ve skladech dostat navíc zhruba 2 tisíce korun měsíčně, upřesňuje web Kupi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Přidáno dostanou prodavači a prodavačky v mnoha českých supermarketech

A pozadu nezůstávají ani další řetězce. Na lepší peníze se mohou těšit třeba zaměstnanci supermarketů Tesco a Penny. I když zatím nezveřejnily konkrétní detaily týkající se termínu nebo rozsahu navýšení, růst platů je zde podle všeho v plánu. „S navyšováním mezd počítáme i v letošním roce, o konkrétní výši budeme během ledna a února jednat společně se zástupci odborů,“ cituje web iDnes mluvčího řetězce Penny Tomáše Kubíka.

Větší peníze budou pobírat i další Češi

Jak píše web Seznam Zprávy, ve velkém budou svým pracovníkům zvyšovat mzdy také další české firmy. Podle nedávného průzkumu personální agentury Randstad tento plán oznámilo 8 z 10 českých firem, přičemž průměrně se má jednat o navýšení o 5 až 10 procent. A kteří Češi se mohou na peníze těšit? Třeba ti, kteří pracují pro některou z velkých automobilek.

Desítky tisíc Čechů dostanou v roce 2024 odměnu 170 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Události247 již dříve psaly o mimořádně štědrých odměnách a růstu mezd v automobilce Škoda Auto. Brzy se však přidají i další. Třeba závod Hyundai v Nošovicích svým zaměstnancům od dubna navýší mzdy o 11,7 procenta, dodává server Seznam Zprávy.

Chystá se i váš zaměstnavatel zvyšovat mzdy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články