Desítky tisíc Čechů dostanou v roce 2024 odměnu 170 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Někteří lidé si letos v práci o něco polepší a jejich zaměstnavatel jim k výplatě přidá i něco navíc.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Jak jsme na Událostech247 informovali už dříve, zaměstnavatelé v soukromém sektoru budou v tomto roce zvyšovat mzdy zhruba o 5 až 10 procent. Zkrátka nepřijdou ani mnozí státní zaměstnanci, kteří také dostanou v roce 2024 v práci přidáno. Učitelé si na výše svých platů stěžují dlouhodobě, jak jsme na Událostech247 psali už dříve. Jako jediní státní zaměstnanci mají nově zákonem zaručenou pravidelnou valorizaci platů.

Peníze přidává více firem

Od letošního dubna dostanou víc peněz také zaměstnanci řetězce Albert. Jak jsme psali na Událostech247, provozním pracovníkům na prodejnách se výdělky zvýší minimálně o 8,5 procent, v průměru pak o 10 procent. Polepší si tak nejen prodavači, ale i skladníci, pekaři a zaměstnanci na vedoucích pozicích. Svým pracovníkům finančně přilepší také například obchodní řetězec Lidl. Jak psaly Události247, zde se mohou lidé těšit na přídavek ve výši alespoň 2 tisíce korun.

Tito čeští zaměstnanci dostanou v práci odměnu 12 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Špatně se nebudou mít ani zaměstnanci automobilky Škoda. Mohou se totiž těšit na letošní jaro, protože jim firma vyplatí odměnu 100 tisíc korun a platy se jim navíc zvýší o pět procent, píše web Aktuálně. Automobilka uzavřela s odbory mzdové kolektivní vyjednávání. Celkem Škoda Auto vyplatí zaměstnancům v průběhu roku na zaručeném a variabilním bonusu a dohodnuté jednorázové platbě v průměru přibližně 170 000 korun. Firma, která je součástí německého koncernu Volkswagen, zaměstnává zhruba 37 000 lidí.

Firma, ve které se vyplatí pracovat

Průměrný měsíční výdělek zaměstnanců Škody ve výrobě a na dalších pozicích ohodnocených podle tarifů v loňském prvním pololetí dosáhl 69 500 korun. Zahrnuje tarifní mzdu, bonusy, náhrady i příplatky, píše dále Aktuálně. Zvýší se i příplatek za práci v noci, a to o deset korun na 50 korun za hodinu. Vyšší bude od dubna také příspěvek na doplňkové penzijní spoření, a to o 100 korun na 1700 korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Někteří zaměstnanci si letos přijdou na opravdu slušné peníze

Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí loňského roku zvýšila meziročně o 7,1 procenta na 42 658 korun. „Vždycky si říkám, kde ty průměry berou, když spousta lidí je ráda, že má aspoň 20 tisíc, stejně jako já. Pracuji už dlouho v jedné známé brněnské firmě a kromě povinného zvyšování minimální mzdy se mi peníze nezvednuly už několik let. Pan ředitel vždycky řekne, že nemá peníze. Uvažuji proto o jiné práci,“ řekla Událostem247 paní Andrea z Brna.

Dostanete letos v práci přidáno? Napište nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články