V ČR navždy končí oblíbená potravina. Už si ji nikdy nekoupíme. Milovali ji přitom všichni

Někdy se stane, že se musíme rozloučit s oblíbenými věcmi, na které jsme byli skoro celý život zvyklí.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Z obchodů čas od času zmizí lidmi oblíbené věci. Majitelé firem a zaběhlých značek se například rozhodnou, že s výrobou končí a lidé pak musí svou oblíbenou potravinu oželet. Může se ale stát i to, že některé typy potravin skončí nedobrovolně a jejich výrobci s tím nic nenadělají. Jedná se tak například o potraviny s kouřovou příchutí, která se v budoucnu nebude smět používat v potravinách.

Okurky s jinou recepturou

Víte od nás, že z českého trhu zmizel produkt, který Češi desítky let milovali. V obchodech totiž už nenajdeme legendární Rumové pralinky, jejichž historie sahá právě až do dob socialismu. Oblíbená sladkost se tak zařadila mezi další, na které Češi mohou už jen vzpomínat. Například oplatky Vlnky, bonbóny Ledovky či Atlasky a další. Důvodem, proč Rumové pralinky na trhu skončily, bylo to, že už o ně zákaznici neměli tak velký zájem jako dříve.

Všemi oblíbená potravina v Česku náhle končí: Rychle si udělejte zásoby, jinak vám zbydou maximálně oči pro pláč

Došlo bohužel i na všemi milovanou potravinu, a to kyselé okurky Znojmia. Ty už totiž nejsou jako dřív. Jak psal web E15, jejich výrobce, společnost Orkla, minulý oznámil, že v Česku s výrobou kompletně končí. Tento oblíbený výrobek má nově sice stejný obal, ale je už vyroben v dalekém Turecku. Jak vysvětlil web CNN Prima News, důvodem jsou levnější okurky, které se pak doplňují tradičním nálevem s cukrem. Někteří zákazníci poukazují na to, že okurky teď mají jinou chuť, než byli zvyklí.

Přišli jsme i o další tradiční pochoutky

Podobný osud stihl také výrobce oblíbeného sýru. Pokud by některý z milovníků sýrů zavítal do Sedlčan a hledal tamní specialitu, asi by se dočkal velkého zklamání. Závod na výrobu známých hermelínů se totiž před několika lety přesunul ze Sedlčan na Příbramsku do závodu v Hesově u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, píše dále CNN Prima News. I když se tedy hermelíny vyrábějí jinde, stále je zákazníci mohou najít pod názvem původního místa.

iZdroj fotografie: Lars Plougmann / Creative Commons / CC-BY-SA
Některé produkty se čas od času přestanou prodávat

V České republice už se nevyrábí ani oblíbené dětské bonbóny Lentilky.  Od roku 2021 se totiž jejich výroba přesunula do německého Hamburku. Spolu s přesunem se snížil i podíl cukru a přibylo více čokolády, mléka a lepku. Původní závod byl nacházel v Holešově a od roku 1907 vyráběla Lentilky značka Sfinx, připomíná web. Velký rozruch vyvolal i konec tradičních piškotů Opavia, jejichž výroba se přesunula do Polska.

Jakou pochoutku, která se už nevyrábí, jste měli nejraději vy? Podělte se o to s námi v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články