V Globusu se našly odporné věci. Zákazníci jsou rozčíleni, jak se jen tohle mohlo stát?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v prodejně Globus v Pardubicích stopy po výskytu hlodavců.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Nečistota a myší trus v prodejnách potravin nejsou v České republice bohužel žádnou výjimkou. Kontroly jich jen za poslední rok odhalily několik, jak na Událostech247 pravidelně informujeme. Před několika lety musela inspekce například nechat uzavřít prodejnu Tesco v Aši na Chebsku, protože tam inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší exkrementy.

Nečistoty a myší trus

Víte od nás, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela kvůli nečistotám také prodejnu Kaufland v Benešově ulici v Kolíně. Inspektoři totiž našli na ploše prodejny i v regálech s balenými potravinami myší trus. Kvůli výskytu trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců nedávno uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce také prodejnu Penny Market ve Vrchlabí.

Ve známém obchodní řetězci se našly příšerné věci. Nakupovali jste tam někdy? Tohle snad radši ani nechtějte vědět, hrůza

Víte od nás, že výskyt myšího trusu zaznamenala také u prodejny stejného řetězce v Mostě. Při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně také inspekce našla myší trus i ohryzané potraviny. Uvedené nedostatky kontrola okamžitě nakázala napravit. Vedení prodejen na danou situaci většinou reagují tím, že skladovací prostory některých prodejen jsou přes den otevřené pro dodávku zboží a vniknutí hlodavců se nedá zabránit.

V čem je trus hlodavců nebezpečný

Nedávno prošel kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce také obchodní řetězec Globus v Pardubicích. Inspektoři tam vyrazili tento týden. Výsledek kontrol byl ovšem nevalný. Také v tomto obchodě totiž inspektoři našli výskyt a stopy po působení hlodavců a také nečistoty všude okolo, tedy na podlaze, regálech se zbožím a dalších zařízeních. Inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři.

iZdroj fotografie: SZPI
V uvedené prodejně inspekce našla myší trus

Kontrola byla provedena v úterý 7. května a inspekce nařídila prodejnu do nápravy nedostatků uzavřít. „Do Globusu chodím nakupovat ráda a až doteď se o něm v souvislosti s nějakými podobnými věcmi nepsalo. Je to nepříjemný pocit, nakupovat tam třeba pečivo, když nevíte, jestli se okolo něj neproběhly myši,“ říká Událostem247 paní Mirka z Olomouce. Trus a moč myší mohou u některých lidí způsobit závažné alergické reakce. Některé z těchto alergenů jsou šupinaté a mohou se pohybovat ve vzduchu, píše web Dewolf.

Jak na vás podobné zjištění inspekce působí? Napište nám v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články