Ve známém obchodní řetězci se našly příšerné věci. Nakupovali jste tam někdy? Tohle snad radši ani nechtějte vědět, hrůza

Když jdete na nákup potravin do svého oblíbeného supermarketu, asi by vás jen stěží napadlo, že jsou někde na prodejně myši.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Nečistota a myší trus v prodejnách potravin však nejsou v České republice žádnou výjimkou. Kontroly jich jen za poslední rok odhalily několik, jak na Událostech247 pravidelně informujeme. Před několika lety musela inspekce například nechat uzavřít prodejnu Tesco v Aši na Chebsku, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší exkrementy.

Myši a trus kam se podíváš

Na podzim se Státní zemědělská a potravinářská inspekce vydala do prodejny Kaufland v Pardubicích. Také v tomto obchodě se vyskytoval myší trus. Myši tam dokonce běhaly mezi regály a okusovaly zboží. Čistá nebyla ani podlaha a regály, ve kterých byly potraviny uskladněny. Při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně se zas našel myší trus i ohryzané potraviny, jak psaly Události247.

V jednom z obchodů řetězce Billa se našel myší trus. Prodejna je opět otevřená

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela kvůli nečistotám také prodejnu Kaufland v Benešově ulici v Kolíně. Inspektoři totiž našli na ploše prodejny i v regálech s balenými potravinami myší trus. Kvůli výskytu myšího trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců nedávno uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce také prodejnu Penny Market ve Vrchlabí. Víte od nás, že výskyt myšího trusu zaznamenala také u prodejny stejného řetězce v Mostě.

Je to běžná praxe, říká prodavačka

Před pár dny vyrazila Státní zemědělská a potravinářská inspekce do supermarketu MERE v ulici Jana Evangelisty Purkyně v Mostě. Při kontrole se inspektoři nestačili divit, protože odhalili celou řadu nedostatků. Jak uvádí na svém webu Potraviny na pranýři, v mosteckém velkoobchodě byl trus hlodavců i stopy po jejich působení a výskytu. Prostory navíc neměly žádné zabezpečení před pronikáním škůdců a celý prostor supermarketu byl ve velmi zanedbaném stavu.

iZdroj fotografie SZPI
Myším trusem kontaminované prodejny nachází SZPI pravidelně

Na podlaze, v regálech a dalších zařízeních byly nečistoty a stěny prodejny vykazovaly znaky poškození, upozornil web Mostecký deník. Prodejní i skladovací prostory obchodu inspekce kvůli špatné hygieně označila jako nevyhovující a prodejnu proto uzavřela. Zboží bylo navíc poškozené nebo kontaminované škůdci. Teď už je opět otevřeno. „Myslím, že to v dnešní době není žádná rarita. Je to praxe snad ve všech obchodech, jen my zákazníci si to nechceme připustit. Moje známá, prodavačka, mi to potvrdila,“ říká k tomu paní Jarmila.

Jaký je váš názor na podobné záchyty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články