V jaký čas tankovat na benzínkách, abyste ušetřili tisíce Kč na benzínu a naftě? Zjistili jsme za vás

Správné načasování, styl jízdy nebo třeba zapojení se do věrnostních programů. To vše jsou způsoby, pomocí nichž mohou řidiči na pohonných hmotách uspořit nemalé peníze.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Ceny pohonných hmot pomalu ale jistě rostou, což pro řidiče není dobrá zpráva. Jak píše web Garáž, v nadcházejících týdnech lze podle odborníků čekat další navyšování cen benzínu a nafty. Podle ekonoma Lukáše Kovandy má být dokonce letošní léto v tomto ohledu druhé nejdražší, hned po roce 2022. O to víc se vyplatí tipy, jak při tankování alespoň pár desítek korun ušetřit.

Na benzínu a naftě lze ušetřit správným načasováním

To, že ceny na pumpách se mění mnohdy i několikrát denně, je známá věc. Už méně se ale ví o tom, že lze v tomto systému najít určité pravidelnosti. Server Autosalon píše o analýze německého autoklubu ADAC, který na základě dat z více než 14 tisíc benzínových stanic přišel s velmi zajímavými zjištěními.

iZdroj fotografie: Macic7 / Creative Commons / CC-BY-SA
Nejvýhodnější je tankování ve večerních hodinách, ideálně okolo 7 až 8 hodiny

Tou nejzásadnější informací je fakt, že řidiči, kteří budou tankovat v určitých časech, mohou značně ušetřit. Rozdíly u ceny benzínu totiž mohou být během jednoho dne až 1,6 koruny, u nafty dokonce 1,8 koruny. Reálně tak lze během léta uspořit klidně i tisíce korun. A kdy je tedy tankování nejvýhodnější? Podle všeho večer, ideálně mezi 7 až 8 hodinou. Případně jsou pak ceny příznivé také okolo 5 až 6 hodiny večer.

Ušetřit lze i pomocí dalších tipů

Správné načasování však zdaleka není jediný způsob, jak při čerpání pohonných hmot uspořit. Události247 již dříve psaly třeba o tom, že velké peníze mohou lidé ušetřit pomocí různých věrnostních programů jednotlivých sítí benzínových stanic.

Řidiči můžou při tankování nafty a benzínu ušetřit stovky korun. Zaručený trik funguje na každé benzínce. Vy to ještě neděláte?

A nemalý díl na spotřebě benzínu či nafty a tedy i utracených penězích za paliva má také styl jízdy. Jak psaly Události247, plynulá jízda a využívání setrvačnosti mohou mít na spotřebu velký vliv. Stejně tak je důležitá volba pneumatik a jejich nafoukání na správný tlak.

Snažíte se tankovat v určitý čas, kdy jsou ceny nižší? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články