V jednom z nejznámějších obchodních řetězců v ČR se našly takové odpornosti, že tomu ani nechceme věřit. Z fotek se vám udělá špatně

Když chodíme nakupovat potraviny, často nás ani nenapadne, jak to může vypadat v zázemí.

i Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O tom, že v obchodech nebo restauracích není někdy zrovna čisto, jsme na Událostech247 informovali několikrát. Psali jsme třeba o prodejně Albert, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v Kladně našla inspekce myší trus a ohryzané potraviny. 

Kupuji rohlíky a dívá se na mě myš, popisuje žena

Nejedná se bohužel o ojedinělý případ. Lépe na tom nebyla ani prodejna Lidl v Pardubicích. Musela být totiž také uzavřena, protože tam inspekce našla myší exkrementy a další jiné nečistoty v různých částech prodejny, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. V takových prodejnách samozřejmě nikdo nakupovat nechce. Zákazníci však o tom, co se děje v „zákulisí“ většinou nemají ani tušení.

V Lidlu se našly odporné věci. Tohle ani nechtějte vidět, jedním slovem hrůza

Během nákupu by proto lidé měli být opravdu obezřetní. Pokud máte podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali. „Podobnou zkušenost mám, nakupovala jsem v jedné z prodejen pečivo a přímo z regálu se na mně dívala myš. Myslela jsem, že dostanu infarkt,“ popsala pro Události247 nepříjemný zážitek paní Eva z Tvarožné.

Myši a trus kam se podíváš

Tentokrát bylo zjištění inspektorů ještě o něco horší. Vyrazili do prodejny Jednota v Hořicích v Podkrkonoší. Provozovna však rozhodně nebyla ve stavu, kdy by se v ní mohlo cokoliv prodávat, natož pak potraviny. Měla poškozené podlahy, které byly navíc špinavé a plné smetí. Celá prodejna navíc nesla stopy po působení a výskytu hlodavců. Kromě jejich trusu, který byl všude okolo, se na místě povalovalo také několik mrtvol těchto zvířat. Inspekce o celé této nechutné události informovala na svém webu Potraviny na pranýři

iZdroj fotografie: SZPI
Myší trus našla inspekce téměř všude na pobočce

Ostudu má i slavná Zemanova kavárna a cukrárna v Brně, která je nejstarším podnikem tohoto druhu ve městě. Když tam inspekce vyrazila na kontrolu, nestačila se divit. Místo ke skladování potravin totiž připomínalo spíš chlívek, jak píše web Brněnská drbna. Na zemi byly zbytky jídla a na stěnách plíseň. Zástupci podniku se hájili tím, že v uvedeném skladu jsou předměty po cukráři Adolfovi Zemanovi, který do kavárny nastoupil před pětasedmdesáti lety jako učeň, a jehož jméno prodejna zákusků nese. Potravináři sklad zakázali používat. 

Byli jste si někdy ve zmíněné pobočce nakoupit? O vaše zkušenosti a zážitky se s námi podělte dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články