V oběhu jsou desítky kilogramů nebezpečných párků, které mají Češi v lednici. Musí je ihned vyhodit, jsou prudce škodlivé

Všichni Češi, kteří si koupili tyto závadné párky, by se jich měli ihned zbavit. Ohrožení mohou být zejména senioři, děti či těhotné ženy.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Párky jsou jedním z oblíbených pokrmů mnoha Čechů. Zatímco někteří si potrpí na tradiční vídeňské, jiní si s oblibou kupují debrecínské nebo třeba frankfurtské. Všichni, kteří mezi milovníky párků patří, by se však měli přesvědčit, zda si náhodou v poslední době v obchodě nekoupili párky od výrobce Agroinvest Bobrová. Jsou totiž škodlivé.

Kontroloři u párků zjistili zásadní pochybení

Jak píše web Jihlavská drbna, závadnou uzeninu objevili inspektoři v obchodech Agroinvest Bobrová na Vysočině. Konkrétně šlo o produkt nazvaný Opékací párek, masný výrobek tepelně opracovaný s datem spotřeby do 19. května 2024, dodává web Státní veterinární správy.

iZdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Párky má v oblibě mnoho Čechů

Jak dále udáví server Jihlavská drbna, důvodem stažení párků byl výskyt bakterie Listeria monocytogenes. Ta může být nebezpečná zejména pro děti, seniory, těhotné ženy či lidi s oslabenou imunitou. Ačkoli závadné párky by se již v obchodech vyskytovat neměly, ještě před tím, než kontroloři pochybení zjistili, se jich stihlo prodat 80 kilogramů. Každý, kdo má tyto nebezpečné párky doma v lednici, by je měl proto raději vyhodit.  

Nejedná se o jediné závadné masné výrobky

Riziko závadnosti se zdaleka netýká jen párků. V poslední době musely obchodní řetězce stahovat z prodeje hned několik masných výrobků. Události247 informovaly například o kuřecí polévkové směsi prodávané v síti obchodů Globus. I v tomto případě byla důvodem stažení nebezpečná bakterie, tentokrát salmonela.

Máte doma tohle kuřecí maso? Prodávalo se po kilech, teď vyplavala pravda na povrch. Nejezte ho, jinak to skončí špatně

A ze stejného důvodu, tedy kvůli výskytu salmonely, musel nedávno z prodeje stáhnout vybrané zboží i řetězec Makro. Šlo o 2,5kilogramové balení zmražených kuřecích stehen s datem trvanlivosti do 14. ledna roku 2025. Ve všech těchto případech pak platí, že každý, kdo má výrobek doma, by se ho měl zbavit a rozhodně by ho neměl konzumovat.

Máte rádi párky? Napište nám, který typ si kupujete nejčastěji

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články