Varování: Oblíbená sladkost z Billy je definicí nebezpečí. Kdo to má doma, musí ji okamžitě vyhodit do koše

Případů, kdy jsou z prodeje stahovány potraviny, které nevyhovují parametrům, v poslední době neustále přibývá.

i Zdroj fotografie: J. Bajer / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Zákazníci by si možná měli předtím, než vyrazí na nákup potravin, zkontrolovat, co nového Státní zemědělská a potravinářská inspekce opět zakázala. Psali jsme na Událostech247 například o tom, že obchodní řetězec Tesco musel už dříve stáhnout hned několik proteinových tyčinek. Obsahovaly totiž vyšší než stopové množství mléčné bílkoviny, i když nebyla uvedena na etiketě.

Nákup některých potravin může být hazardem se zdravím

Informovali jsme také o krůtích párcích značky Berlinki, které i přes svou vyšší cenu neobsahovaly to, co výrobce uváděl na obalu. Byl tam totiž deklarovaný obsah masa 78 procent. Zjištěná skutečnost se ovšem dost lišila. Obsah masa byl jenom něco málo přes 61 procent. To, že potraviny mívají méně masa, než výrobce uvádí na obalu, není bohužel žádnou výjimkou a kontroloři na takové výrobky naráží poměrně často.

Oblíbená pochoutka z obchodu je jedna velká lež. Jen se podívejte, co obsahovala

To, že na výrobku není uvedeno přesné složení, může být někdy i zdraví nebezpečné. Psali jsme třeba o váženém vaječném salátu se šunkou, který prodávali v jednom menším obchodě v Pelhřimově. Následným rozborem totiž bylo zjištěno, že v uvedené potravině byl alergen – mléčná bílkovina. Její přítomnost však nebyla uvedena na obalu. Lidé, kteří trpí alergií na mléčnou bílkovinu, pak mohou po požití této potraviny dostat průjmy nebo zažívací potíže.

Sušenky s kousky železa

Zbystřit by teď měli zákazníci, kteří často nakupují v prodejnách obchodního řetězce Billa. Ten totiž stahuje z prodeje oblíbené sušenky s kousky čokolády. Po jejich konzumaci se totiž lidé mohou dostat až do nemocnice. V závadné šarži by totiž mohly být kovové předměty. Na závadný výrobek upozornil prodejce na svých webových stránkách. Obchod sušenky prodává pod svou privátní značkou, a to Billa Premium Soft Cookies With Dark, Milk & White Chocolate 210 gramů. 

iZdroj fotografie: Billa
Uvedenou šarži výrobku by lidé neměli v žádném případě konzumovat

Datum spotřeby je do 12. 12. 2024, šarže 2334703. Výrobcem je nizozemská společnost Banketbakkerij Merba B. V., které také varovala před možným výskytem cizích kovů v sušenkách. Zákazníkům, kteří uvedené balení zakoupili, Billa doporučuje výrobek nekonzumovat a vrátit v kterékoli její prodejně i bez pokladního dokladu. „To už je opravdu skandál. Představte si, že to dám své malé dceři, co všechno by se mohlo stát,“ řekla k tomu Událostem247 paní Kristýna.

Koupili jste si někdy omylem závadnou potravinu? Podělte se o to s námi v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články