Varování: Přišel vám někdy tento e-mail? Po jeho přečtení přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Internetem se šíří další nebezpečný podvod. Dejte si pozor, ať na něj také nenaletíte.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Podvody na internetu už jsou takovým energreenem. Jakmile se jeden druh podvodů podaří zablokovat, hned se začne šířit další. Podvodníci přitom využívají sofistikované metody, jako jsou phishingové e-maily, falešné reklamy na sociálních sítích nebo nevyžádané zprávy, které obsahují lákavé odkazy. Události247 v minulosti psaly například o falešných e-mailech tvářících se jakože pochází z České pošty či z Ministerstva práce a sociálních věcí. To však není jediný způsob, jak se podvodníci skrze e-mail snaží lidi okrást.

Pozor na tyto e-shopy

Velmi častým zdrojem různých podvodů bývají i e-shopy. Také v těchto případech se podvodníci vydávají za rádoby známou firmu. Události247 například v minulosti psaly o podvodných zprávách a e-mailech vypadajících jakoby pocházely ze známého e-shopu Alza. A nyní se podobná věc děje i obchodu Temu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na e-shopu Temu s oblibou nakupuje mnoho Čechů. Důvodem jsou hlavně nízké ceny

Jak píše web Chip, na internetu se aktuálně šíří podvodné e-maily, jež se zákazníky snaží přimět, aby se přihlásili na stránky tohoto oblíbeného obchodu. Je to ale lest. Pokud vám tedy podobný e-mail přišel, raději na něj nereagujte. S největší pravděpodobností jde totiž o podvod, jehož cílem je získat vaše osobní údaje a následně třeba i peníze z vašeho bankovního účtu.

Podvodný e-mail může vypadat lákavě

Podvodníci ví, jak na to. Lidi se skrze e-mail snaží lákat na nejrůznější slevy či výhry. „Podvodné e-maily lákají mimo jiné na informaci, že příjemce  je výhercem nějaké atraktivní ceny. E-mail údajně pochází od ‚Temu rewards‘, ale ve skutečnosti je odeslán z e-mailové adresy onmicrosoft.com,“ cituje web Chip vyjádření kyberexpertů Check Point.

Nakupujete v tomto známém obchodě? Hrozí vám nebezpečí obrovských rozměrů, o kterém moc lidí neví

Z výše uvedeného je tak jasné, že by lidé měli být nanejvýš obezřetní. Pokud jim přijde podezřelá SMS zpráva, e-mail, či jim někdo bude volat z neznámého čísla s podezřelou nabídkou, měli by se lidé okamžitě obrátit na policii. Důležité je také, aby na žádné neověřené stránky nezadávali své citlivé údaje.

Nakupujete na e-shopu Temu? Dejte nám vědět do komentářů, jaké jsou vaše zkušenosti

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články