Ve všemi milované potravině se našla odporná věc. Kdo to máte doma, v životě to nejezte. Jediné sousto vás pošle rovnou do nemocnice

V balení oblíbené pochoutky odhalila Státní veterinární správa přítomnost salmonely.

i Zdroj fotografie: Hygienická stanice hlavního města Prahy
                   

O nevyhovujících potravinách vás na Událostech247 informujeme poměrně často. Naposledy jsme vás informovali například o nevyhovujícím burgeru v známém fastfoodovém řetězci, který obsahoval ulomenou část teploměru. Psali jsme také například o kuřecím mase, které bylo celé prolezlé salmonelou.

Nebezpečné pelmeně

Teď Státní veterinární správa zjistila přítomnost salmonely i v oblíbených balených pelmeních pocházejících z Litvy. Prodávaly se v obchodním řetězci Mere v Písku. Jejich prodej byl okamžitě zakázán. Psal o tom web CNN Prima News. V době, kdy byla přítomnost salmonely v pelmeních zjištěna, bylo v prodejně ještě 65 kilogramů z původního množství 560 kilogramů, informoval dále web. Zbytek balení se už prodal zákazníkům.

iZdroj fotografie: SVS ČR
Uvedený produkt mohou lidé vrátit na prodejně. V žádném případě by ho však neměli konzumovat

Veterina s prodejcem zahájí správní řízení, ve kterém hrozí pokuta až 50 milionů korun, uvedl pro CNN Prima News mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček. Zákazníci, kteří si pelmeně zakoupili, mají možnost je vrátit zpět v obchodě a dostat tak své peníze za zakoupený výrobek zpátky.

Lidé by produkt neměli v žádném případě konzumovat

Pelmeně jsou těstovinové taštičky plněné masem. V případě zmíněného balení se jednalo o kuřecí maso. Konzumace jídla se salmonelou může způsobit závažné zdravotní komplikace, jak jsme vás koneckonců informovali na Událostech247. Častými symptomy jsou především zažívací potíže, dodávají CNN Prima News.

iZdroj fotografie: SZPI
Přítomnost salmonely nedávno odhalila SZPI i v kuřecím mase prodávaném v obchodním řetězci Makro

Jak je z výše uvedeného zřejmé, zmíněný produkt by lidé neměli v žádném případě konzumovat. Může totiž hrozit, že klidně i jediné sousto této pochoutky může lidi poslat rovnou do nemocnice. Jak jsme zároveň psali, pokud máte uvedený produkt doma, můžete ho na prodejně vrátit.

Co si o tom všem myslíte vy? Podělte se s námi o váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články