Velká česká banka si na nás ušila boudu. Máte u ní účet? Nově zavedla brutální poplatky, nedoplatíte se

Další známá banka v Česku oznámila změny, které se ne každému klientovi budou zamlouvat. Velké zdražení je už za dveřmi.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Velké bankovní instituce, které působí v České republice, se v poslední době rozhodly, že budou šetřit nejen pracovní síly, ale také životní prostředí. Své klienty se proto snaží spíše směřovat k tomu, aby si své záležitosti vyřizovali elektronicky prostřednictvím internetového bankovnictví, jak jsme na Událostech247 psali už dříve.

Ve kterých bankách si klienti připlatí

Banky začaly zvyšovat poplatky za některé služby. Patří mezi ně třeba UniCredit Bank nebo ČSOB a Raiffeisenbank. ČSOB zdražila papírové výpisy a dotazy na zůstatek v bankomat. Dokonce zavádí i poplatek za ověřovací SMS pro potvrzení plateb v internetovém bankovnictví, jak jsme psali na Událostech247. Také v UniCredit bank si klienti připlatí za ověřovací a informační SMS, papírové výpisy, platební příkazy v bance nebo za některé výběry z bankomatů a zahraniční transakce.

Další velká banka si na nás ušila nesmyslné poplatky: Od 1. listopadu to všechno začne

Psali jsme také o tom, že nový ceník platí od října také pro klienty Moneta Money Bank. Změna poplatků se týká zadávání plateb na pobočkách, výběrů hotovosti na pokladnách nebo vybraných operací na bankomatech. Pokud jsou však klienti uživateli Smart Banky, Internet Banky nebo využívají bankomaty přímo od Monety, nebo sdílené, měli by se novým poplatkům vyhnout. Je ale jasné, že pro některé klienty dané banky mohou být nové poplatky přítěží.

Komerční banka navyšuje poplatky

Nepříjemné změny připravila pro své klienty od 1. ledna 2024 také Komerční banka. Třetí největší banka v zemi se totiž rozhodla kompletně zrušit papírové služby a ušetřit tak 600 tisíc papírů ročně. Právě tolik jich totiž teď banka spotřebuje na platebních příkazy zadané na přepážce nebo vhozené do samoobslužného boxu. Informuje o tom na svém webu. Další změnou bude zdražení zasílání měsíčních výpisů poštou a to na 100 korun. Snahou je opět přimět klienty, aby více používali internetové bankovnictví.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Řada bank v Česku navyšuje výši některých poplatků

Tato změna se dotkne především těch, kteří chtějí dostávat fyzické výpisy poštou a chodit na pobočky pro zadávání plateb. Další úpravy v ceníku Komerční banky zahrnují zvýšení poplatků za administraci karty přes kontaktní centrum. Poplatky se zvýší také za okamžitou změnu parametrů karty přes Expresní linku KB na 100 korun z dosavadních 29 korun. „Mám výpisy a vše raději doma v papírové podobě. S těmi novými poplatky na to s takovou už ale nebudu mít peníze,“ řekla Událostem247 paní Marta z Brna, která je matka samoživitelka.

Co si o zvýšení poplatků myslíte vy? Váš názor nám můžete napsat v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články