Velký český zaměstnavatel jde masivně propouštět. Dotkne se to spousty lidí. I vás?

S propouštěním se v poslední době roztrhl pytel. Poté, co tento krok oznámila řada podniků na konci loňského roku se nyní přidávají další.

i Zdroj fotografie: Úřad práce ČR
                   

Snižování stavů svých zaměstnanců v poslední době ohlásila řada českých i zahraničních firem. Události247 například psaly o švédské společnosti Spotify, kde se nedávno oznámené propouštění dotklo více než tisícovky zaměstnanců. Aktuálně se chystá masivně propouštět velký český zaměstnavatel, kde pracuje spousta Čechů. Zjistěte, o koho se jedná.

O práci přijde přes 200 pracovníků

Propouštět bude český prodejce letenek Kiwi.com, píše web Novinky. Společnost má celosvětově přes 1200 zaměstnanců, přičemž nejvíc jich pracuje v brněnském sídle firmy. A právě kvůli tomu bude většina z 200 propuštěných lidí z Česka. Celkem firma sníží stav svých pracovníků zhruba o 18 procent.

iZdroj fotografie: Úřad práce ČR
O práci přijdou asi dvě stovky pracovníků firmy Kiwi

Důvodem má být mimo jiné dlouhotrvající ztrátové období zapříčiněné i pandemií koronaviru, která prodeji letenek rozhodně nepřála. Doba se ale bohužel velmi dynamicky proměňuje, i proto musíme v dlouhodobém měřítku podnikat takové kroky, které nám pomohou zachovat zdravou a prosperující firmu,“ cituje server Novinky spoluzakladatele a generálního ředitele Olivera Dlouhého.

Propouštět se chystají i další české firmy

Události247 například psaly o společnosti Laufen CZ, která se zabývá výrobou koupelnových produktů jako jsou umyvadla či vany. Konkrétně zde o práci přijde asi 250 lidí, přičemž důvodem je především přesun výroby do druhého českého závodu, který se nachází v jihočeském městě Bechyně.

Jedné skupině lidí hrozí vyhazov z práce. Velký zaměstnavatel chystá velkou čistku. Koho všeho se dotkne?

A důvod k obavám o své místo mají nyní i zaměstnanci státního podniku Diamo zaměřujícího se na zahlazování následků hornické činnost. I zde se totiž chystají propouštět, jak píše web iRozhlas. Ačkoli konkrétní počty lidí, kteří zde o práci přijdou zatím nejsou známy, neoficiálně se mluví o zhruba 160 pracovnících. „Cílem reorganizace je snížení nákladů a zvýšení efektivity činností podniku,“ uvedla pro web iRozhlas mluvčí Diama Lenka Rychtaříková.

Chystá se propouštět i váš zaměstnavatel? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články