Jedné skupině lidí hrozí vyhazov z práce. Velký zaměstnavatel chystá velkou čistku. Koho všeho se dotkne?

Další velký český zaměstnavatel aktuálně ohlásil masivní propouštění. Nepatříte mezi postižené pracovníky náhodou i vy?

i Zdroj fotografie: Hynek Moravec / Creative Commons / CC BY-SA
                   

O tom, že mnohé české firmy plánují propouštět psaly Události247 již dříve. Před nedávnem tak o práci přišlo například několik desítek zaměstnanců porcelánky Thun 1794 či litomyšlského závodu firmy Saint-Gobain. To ale není všechno. Zjistěte, které skupině lidí hrozí vyhazov z práce tentokrát.

Z práce budou muset odejít stovky lidí

Čistku chystá velký český zaměstnavatel, kterým je firma Laufen CZ. Konkrténě se možnost ztráty zaměstnání týká asi 250 pracovníků znojemského závodu, píše web Deník. Tento přední výrobce koupelnového vybavení, které mnozí Češi dobře znají pod značkami Laufen, Jika a Roca se totiž rozhodl soustředit svou výrobu sanitární keramiky do Bechyně a činnost znojemské pobočky tak postupně omezovat.

iZdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
Firma Laufen chce svou výrobu soustředit do závodu v Bechyni

Společnost podle svých slov dotčeným pracovníkům „nabídne možnost relokace, odstupné i pomoc při hledání nové práce,“ cituje vyjádření Laufen CZ web Seznam Zprávy. Vzhledem k tomu, že obě města, tedy Znojmo a Bechyně jsou od sebe vzdálena více než 130 kilometrů, bude však pro mnohé zaměstnance nabídka přesunu do druhého závodu nejspíš irelevantní.  

Propouštění chystají i firmy v zahraničí

Ztráta práce hrozí také mnohým zaměstnancům velkých zahraničních firem, především pak v technologickém sektoru. Události247 nedávno psaly například o propouštění, ke kterému se uchýlil švédský gigant v oblasti digitálního streamování hudby, Spotify. Zdaleka však není jediný.

Známý zaměstnavatel jde ve velkém propouštět. Víme, kdo všechno a kdy skončí bez práce

Podle webu Novinky má až tisíc zaměstnanců propustit internetové online tržiště eBay. Tím by se měl celkový počet pracovníků společnosti snížit o 9 procent, což je opravdu razantní skok. A propouštění se v blízké době nevyhne ani firmě Microsoft. Zde přijde o práci asi 1 900 pracovníků herní divize, uvádí web CNN Prima News.

Obáváte se o své místo v zaměstnání? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články