Hledáte ten nejlepší krém na ruce za příjemnou cenu? Máme pro vás skvělý tip. Nový test krémů totiž odhalil velmi nečekaného vítěze.
Redakce Událostí247 se vás pravidelně snaží informovat o těch nejkvalitnějších výrobcích a dnes tomu nebude jinak. V minulosti jsme se společně podívali na testy kečupů nebo například pracích prostředků, no dnes odbočíme trochu jinam. Společně se totiž podíváme na test těch nejlepších krémů na ruce. Ten sám o sobě přinesl spoustu překvapivých výsledků, vítězem se totiž stal výrobek, za který v drogeriích nezaplatíte více než 30 Kč.
Nejlepší krém roku 2025
Ne každý kvalitní produkt musí stát majlant. Potvrzuje to i aktuální test hydratačních krémů na ruce, který realizoval rakouský magazín Konsument ve spolupráci s německou organizací Stiftung Warentest. Ze 13 běžně dostupných krémů prošly všechny základním testem péče, ale pouze některé uspěly i z hlediska složení. Největším překvapením je, že nejlépe hodnocený krém patří mezi nejlevnější na trhu.
Jak redakce Událostí247 zjistila, testované produkty byly zakoupeny v supermarketech, drogeriích i lékárnách a měly jedno společné – pomáhat suché pokožce rukou. Všechny krémy zvládly pokožku účinně zvlhčit, dobře se vstřebávaly a nezanechávaly mastný film. Nejlépe však dopadl Balea Urea Handcreme – výrobek privátní značky drogérie DM. A cena? Za 100ml balení většinou zaplatíte okolo 30 Kč.
Jak si vedly ostatní značky
Zatímco z hlediska účinku si všechny testované výrobky vedly uspokojivě, tři krémy byly z hodnocení vyřazeny kvůli rizikovým složkám. Konkrétně se jednalo o výrobky značek Handsan, La Roche-Posay a Nivea. Dva z nich patřily do střední cenové hladiny, třetí byl produkt z vyšší kategorie. Všechny tři obsahovaly dimetikon – syntetický silikon, který se v přírodě velmi pomalu rozkládá. Tento druh silikonu se při běžném používání smývá z rukou a dostává se do kanalizace, což přispívá k ekologickému zatížení.
V případě nejdražšího krému byla navíc nalezena směs dalších problematických složek. Obsahoval minerální olej Paraffinum Liquidum, který se špatně odbourává, a také chelatační činidlo EDTA (disodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové). Ta komplikuje čištění odpadních vod a potenciálně ovlivňuje kvalitu pitné vody.
Závěry testu tak jasně ukázaly, že tradiční krémy v tubě nebo lahvičce si celkově vedly lépe než moderní koncentráty či tuhé alternativy. Co je ale hlavní a nejdůležitější – cena výrobku ve většině případů rozhodně nevypovídá o jeho kvalitě. Až si tedy v budoucnu budete chtít zakoupit krém za pár stovek, myslete na to, že na trhu existují mnohem levnější varianty.
Jaký je váš nejoblíbenější krém na ruce?


