Vlastníte jeden z těchto mobilních telefonů? Máte nárok až na 218 000 Kč. Kdo si vše včas nezjistí, ten peníze nedostane

O tom, že se občas vyplatí prohledat doma půdu nebo šuplík ve stole, jsme informovali několikrát. Můžete si tak někdy přijít na pěkné peníze.

i Zdroj fotografie: Namlong618 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Mnoho lidí považuje třeba staré věci na půdě jen za zbytečné harampádí, které často bez rozmyslu vyhodí do kontejneru. Někdy to však může být veliká chyba. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že velmi žádaný je například starý nábytek v bruselském stylu. Na portálu Sbazar se obývací pokoj v tomto designu ze 60. let prodává i za 15 tisíc.

Starý mobil za více než 200 tisíc korun

Velkou cenu mohou mít také některé talířky či hrnečky. Na Událostech247 jsme vám poradili, že jestli se jedná opravdu o sběratelský kousek, je možné zjistit podle značky na daném nádobí. Nejdražší kousek porcelánu na světě pochází z Číny. Jedná se o pohárek, jehož cena byla při prodeji v aukci za 36 milionu dolarů. Podobných kousků je na celém světě pouze 19. Pokud tedy vlastníte jakýkoliv starý porcelán, měli byste si na internetu ověřit jeho hodnotu.

Majitelé starých telefonů možná vlastní velké bohatství. Některé se prodávají za víc než milion korun

Upozornili jsme také na případ Američanky Karen Greenové, která se rozhodla po letech prodat svůj nerozbalený iPhone první generace. Přístroj dostala v roce 2007 od přátel, ale nevybalila ho, protože používala operátora, který nebyl s tehdejšími iPhony kompatibilní. Telefon si schovala a to bylo obrovské štěstí. Žena totiž nedávno zjistila, že podobný telefon se dá prodat i za 10 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 218 tisíc korun. Může si tedy přijít na pěkný balík peněz.

Prohledejte doma šuplíky

Pokud byste taky uvítali finanční injekci do svého rodinného rozpočtu, zkuste doma prohledat místa, kam si dáváte někdy už nepotřebné věci. I když jsou některé modely mobilů technicky zastaralé, neměli byste je jen tak vyhodit do odpadu, radí web Chip. Sběratelé za své oblíbené kousky totiž platí nemalé částky. Například Nokia 3310 byla v roce 2017 uvedena na trh jako retro model, který byl vytvořen po vzoru originálu. I dnes za něj můžete po přebalení zaplatit 5 tisíc až 7,5 tisíce korun.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Některé starší mobilní telefony mohou mít velkou hodnotu

Mobilní telefon Nokia 8110, který byl uveden na trh v roce 1996, se tehdy prodával za téměř 30 tisíc korun. Pokud ho máte doma, jeho hodnota dnes dosahuje až 75 tisíc korun. Platí to pouze pro modely v originálním balení, píše dále Chip. Cenný je i model Samsung z roku 2003, který se objevil i ve filmu Matrix. Má hodnotu 25 tisíc korun. „Měla jsem doma Nokii 5110, ale ta bohužel má cenu jen pro mě, jinak staré mobily neschovávám,“ řekla Událostem247 paní Alena z Přerova.

Našli jste doma někdy něco vzácného? Dejte nám to vědět v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články