Volali vám z tohoto mobilního čísla? Moc se o tom neví, ale zaplatíte kvůli tomu 200 000 Kč

Dejte si pozor na tuto podvodnou praktiku, na kterou již naletěla řada Čechů. Stačí jedno zaváhání a váš účet může být na nule.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Podvodníci mají nejrůznější praktiky, jak se snaží lidi přelstít a obrat je o peníze. Události247 například psaly o tom, že mnozí se vydávají za mobilní operátory či falešné bankéře. A zdá se, že minimálně druhý zmíněný trik je mezi zloději stále v kurzu. Pokud vám z podvodného čísla také zavolají, můžete přijít o velké sumy peněz.

Přijatý hovor z podvodného čísla přišel muže draho

Aktuálně před podvodníky, kteří se vydávají za zaměstnance bank, varuje jihočeská policie, informuje server Novinky. Tamní strážníci upozornili na případ muže ze Strakonic, kterého zloději obrali o více než 200 tisíc korun. A to vše jen kvůli tomu, že mu podvodníci zavolali a muž jejich praktiky neprokouknul.

Jediným telefonátem převezmou podvodníci kontrolu nad vašim mobilem. Můžete se s ním rozloučit

Jak píše web policie, podvodník volající z neznámého čísla se muži představil jako pracovník České národní banky. Následně mu sdělil, že jeho bankovní účet byl napaden. Aby své finance ochránil, měl ihned převést své peníze na bezpečný účet, který mu podvodník nadiktoval. Jednalo se ale o podvod a muž tak o své peníze nenávratně přišel.

Co dělat, abyste podvodníkům také nenaletěli?

Vždy je potřeba vše důkladně ověřovat a volajícím z neznámého čísla jen tak něco nevěřit. Jak ostatně na svém webu radí policie:Nevěřte cizím lidem a v případě obavy o své finance si své pochybnosti ověřte u své banky nebo na oficiální telefonní lince, kterou si uložte do svého telefonu.“

iZdroj fotografie: Policie ČR
Podvodníci vám pomocí sofistikovaných triků mohou vybrat celý bankovní účet

A uchlácholit se nenechte ani v případě, že telefonní číslo, ze kterého vám dotyčný volá, bude patřit příslušné bance. Jak totiž dokládá nedávný příklad z Frýdecko-Místecka, podvodníci umí napodobit různá čísla, píše web Novinky. Raději si tak v případě pochybností vše ověřte přímo u své banky a nespokojte se s tím, že na první pohled se vše zdá být v pořádku. Jinak můžete o své úspory během pár minut přijít klidně i vy.

Setkali jste se někdy s podobným typem podvodu? Napište nám do komentářů a podělte se o své zkušenosti

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články