Všechny tyhle známé obchody najednou končí. Lidé v nich už nikdy nenakoupí

Ekonomická situace dopadá nejen na běžné domácnosti, ale i na mnohé firmy a obchody. Není se tak čemu divit, že mnozí prodejci se rozhodli skončit.

i Zdroj fotografie: Ondrej.konicek / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Svět maloobchodu prochází v poslední době obtížným obdobím. Čím dál více lidí si zvyklo nakupovat věci přes internet a do kamenných obchodů tak vyráží jen sporadicky. K tomu rostou náklady na provoz prodejen jako jsou energie či nájmy. Není se tak čemu divit, že mnohé obchody končí. Aktuálně k tomuto kroku přikročil jeden z celosvětově nejznámějších prodejců Amazon.

Další propouštění?

Americká společnost ve velkém propouštěla již na začátku letošního roku. Tehdy o práci přišlo asi 18 tisíc zaměstnanců, jak psaly Události247. A propouštění se nejspíš firma nevyhne ani nyní. Naštěstí však nebude už tak masivní. Jak totiž píše server Kupi, v plánu má zavřít 2 americké obchody s oblečením Amazon Style.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Amazon se zaměřuje především na online prodej

To je navíc jen malá část toho, co se v posledních 2 letech v Amazonu v tomto směru událo. Jak píše web The Verge, již loni v březnu společnost avizovala, že plánuje zavřít 68 kamenných obchodů v USA a Velké Británii. Jednalo se o prodejny Books, 4-Star a Pop Up. Letos v březnu pak svůj provoz ukončilo další 8 poboček Amazonu, tentokrát nazvaných Go, píše dále The Verge.

Proč obchody končí?

Zdá se, že firma se jednoduše plánuje více zaměřovat na svůj online byznys. „Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli zavřít naše dvě fyzické maloobchodní prodejny Amazon Style, abychom se zaměřili na prodej módy v digitálním prostoru, kde nabízíme nový, vzrušující výběr za skvělou cenu a zavádíme inovativní technologie, které uspokojí potřeby každého zákazníka,“ cituje vyjádření mluvčí Amazonu Kristen Kish web The Verge.

Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi v něm už nenakoupí

Vzrůstající náklady na provoz obchodů jsou evidentně neúprosné. A to neplatí jen pro Spojené státy. Ve velkém totiž letos zavíraly obchody i v Česku. Jak informovaly Události247, své pobočky zavřela například síť bezobalových obchodů Bezobalu. A všechny své kamenné prodejny letos v lednu uzavřela také společnost Mall Group, jak psal web Media Guru.

Nakupujete raději online, nebo na kamenné obchody stále nedáte dopustit? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články