Všemi milovaný český obchod končí: Už tam nikdy nenakoupíme. Lidé zoufají

Na Událostech247 vás pravidelně informujeme o tom, jaké nové obchodní značky expandují do Česka. Stává se však i to, že některé oblíbené musí skončit.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

V Česku v poslední době skončilo několik obchodů, u kterých by to rozhodně nikdo nečekal. Víte od nás, že krach oznámila například společnost ENAPO, která měla po celé republice desítky prodejen. Mezi zákazníky přitom byly tyto prodejny potravin velmi oblíbené. Především na vesnicích fungovaly už deset let.

Internetový obchod už se nám nevyplatí, říká mluvčí

Svůj konec po osmi letech provozu ohlásilo také slavné britské hračkářství Hamleys, jak jsme na Událostech247 informovali nedávno. Tento řetězec, který svého času v Praze provozoval svou vůbec největší pobočku v Evropě, totiž oznámil odchod z českého trhu. Tento velký obchod byl atrakcí především pro děti, protože to tam vypadalo jako v pohádkovém světě. Známý ráj hraček však v ulici Na Příkopě zůstává i nadále. Nově se ovšem jmenuje The Playground.

V Česku končí jeden z nejznámějších obchodů. Lidé jsou zoufalí, kam asi budeme chodit nakupovat?

Teď oznámil konec další oblíbený obchod. Konkrétně se jedná o e-shop Kasa.cz. Jak připomíná web Hrot24, byl přitom jedním z prvních velkých e-shopů v České republice. Poprvé na něm lidé mohli zakoupit zboží už v roce 1999. „V návaznosti na naši strategii rozvoje teď soustředíme energii i prostředky do hlavní prodejní značky Datart a tím pádem i do rozvoje e-shopu této značky. Proto udržování e-shopu Kasa.cz považujeme nadále za neefektivní,“ uvedla pro web mluvčí společnosti Petra Psotková.

Kam se mohou stávající zákazníci obrátit?

Provozovatelé konec oznámili na webu obchodu. Provoz ukončí k datu 2. dubna 2024. Společnost ujišťuje, že zákazníci se nemají čeho bát. Až do začátku dubna budou veškeré objednávky vyřízeny podle platných obchodních podmínek. Zákazníci, kteří si zakoupili nějaké zboží a stále se na něj vztahuje záruka, budou moci případné problémy řešit přes prodejny nebo zákaznický servis řetězce Datart. Co bude s tradiční doménou Kasa.cz zatím není rozhodnuto.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Konec své činnosti letos oznámilo hned několik větších firem

Co se týká samotné domény Kasa.cz, zatím zůstává v našem vlastnictví a budeme zvažovat, jak s ní v budoucnosti naložíme,“ sdělila Psotková. HP TRONIC Zlín je českou společností, která má na trhu s elektronikou a domácími spotřebiči v Česku a na Slovensku třicetiletou tradici. Kromě Datartu a Ety působí také v oblasti cestovního ruchu a gastronomie. „Na tomto webu jsem si koupila varnou konvici a nějaké další domácí spotřebiče. Je to škoda, že končí, byla jsem spokojená,“ říká paní Jarmila.

Nakoupili jste někdy na výše zmíněném e-shopu? Napište nám to do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články