Vybraným řidičům hrozí pokuta 25 000 Kč. Policie varuje před jedním typem jízdy, který bude tvrdě potrestán

Finanční pokuta, trestné body a v některých závažných případech dokonce až vězení. To vše hrozí řidičům, kteří se dopustí tohoto přestupku.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Nejrůznější porušování dopravních přestupků se na českých silnicích děje denně. Řidiče od toho mají odrazovat tresty, které jim za to hrozí. Může to být třeba finanční pokuta, ale také udělení trestných bodů či dokonce dočasné odebrání řidičského průkazu. Letos se navíc tresty za mnohé přestupky zpřísnily, jak psaly Události247. To však české motoristy od porušování pravidel evidentně neodrazuje. Důsledkem toho pak mohou být i dopravní nehody, kterých se v Česku ročně stane okolo 18 tisíc.

Za tento přestupek hrozí vysoká pokuta

Už samotné způsobení dopravní nehody je trestáno. Jak píše web Měšec, od letošního roku za to policisté mohou řidičům udělit až dvojnásobnou výši pokuty, jaká je za přestupek, který k nehodě vedl. K tomu pak mohou v určitých případech řidiči dostat až 6 trestných bodů. To ale není všechno.

Senior za volantem jako impuls k opatrnosti. Starší lidé způsobí až pětinu dopravních nehod

Pokud řidič od nehody ujede, může dostat další vysokou pokutu. Jak dále uvádí server Měšec, od letošního roku hrozí motoristům za opuštění místa nehody sankce až 25 tisíc korun a k tomu 4 trestné body. To je oproti dřívějšku pětinásobné navýšení. Ještě do konce loňského roku totiž lidem hrozila pouze pokuta 2500 až 5 tisíc korun.

Tohoto přestupku se dopouští mnoho řidičů

Jak píše web iDnes, jen za poslední 3 roky od dopravních nehod odjelo přes 54 tisíc řidičů. Ještě překvapivější je pak přepočet na jednotlivé dny. Z celkového čísla totiž vyplývá, že v průměru se tohoto závažného přestupku v Česku dopustí skoro 50 motoristů denně. Zároveň, pokuta není jediný trest, který za tento typ jízdy řidičům hrozí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ujet od dopravní nehody je přísně trestáno

Pokud řidič způsobí nehodu, při které dojde ke zranění dalších účastníků provozu a ujede od ní, může jít dokonce do vězení. Za neposkytnutí potřebné první pomoci po nehodě totiž podle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody až na 5 let nebo zákaz činnosti, dodává server iDnes.

Je podle vás současná pokuta za opuštění místa nehody dostatečná? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články