Za měsíc 300 000 korun a jen 4 pracovní dny v týdnu? V této práci je to možné, dokonce teď hledají zaměstnance

Práce s mimořádným platem a volnější pracovní dobou? Taková pracovní pozice existuje, přesto ji většina lidí nechce vykonávat.

i Zdroj fotografie: Mostafa ali 96/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na světě existuje opravdu mnoho profesí, ve kterých si můžete vydělat doslova pohádkové peníze. Vždy to však má své opodstatnění – jde většinou totiž o pracovní pozice, které jsou velmi náročné či děsivé a spousta lidí o ně proto nemá zájem. Dokážete si představit, že byste pracovali jen čtyři dny v týdnu a brali za to 300 000 korun? Něco takového je opravdu možné, a to v případě, že byste pracovali jako podvodní svářeč. Podle webu Epocha lze v tomto zaměstnání vydělat ročně přes 1 100 000 Kč.

Podvodní svářeč

Existují povolání, která na první pohled zní jako splněný sen – štědré finanční ohodnocení, méně pracovních dní a atraktivní náplň práce. Přesto o tyto pozice zájem nestoupá, a to především kvůli extrémním podmínkám, které tato zaměstnání doprovázejí. Jedním z takových povolání je i podvodní svářeč, který si může vydělávat v rozmezí 90 000 –300 000 korunami měsíčně. Samozřejmě záleží na tom, v jaké zemi a na jakém místě toto povolání vykonáváte.

Češi, kteří dojíždí do práce mohou od státu získat přes 40 000 Kč. Kdo si o peníze neřekne, nedostane ani korunu

iZdroj fotografie: Joseph Coslett Jr / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodní svářeči si mohou vydělat až 300 000 Kč měsíčně

Vůbec nejlepší platové ohodnocení má svářeč, který pracuje na ropné plošině. Svářeči v této oblasti si mohou přijít na více než 300 tisíc korun měsíčně, přičemž obvykle pracují pouhé čtyři dny týdně. Přesto se jedná o velmi náročnou práci, která vyžaduje nejen špičkové technické dovednosti, ale také vynikající fyzickou kondici a schopnost zvládat stresové situace. Podvodní svářeči pracují v hloubkách, kde panují nehostinné podmínky – tma, chlad a silné proudy.

Práce s vysokou odměnou

Tato profese patří mezi nejnebezpečnější na světě. Mezi největší hrozby patří rozdíl tlaků, známý jako „Delta P“, který může vytvořit proudy, proti nimž nemá člověk téměř žádnou šanci přežít. Během vykonávání této profese může ale dojít i k selhání techniky či podchlazení. Podtrženo a sečteno, nese s sebou tato práce opravdu velké riziko. Statistiky ukazují, že až 15 % lidí vykonávajících toto povolání zemře při výkonu práce.

Česko má nejnižší nezaměstnanost v EU. Lidí bez práce v celé unii je přes 14 milionů

iZdroj fotografie: Uğur Gürcüoğlu / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodní svářeč je jedním z nejvíce nebezpečných povolání

Představa, že se každý sedmý podvodní svářeč nevrátí domů, je více než děsivá. Není tedy divu, že i přes vysoké platové ohodnocení je o tuto práci minimální zájem. Takových zaměstnání je opravdu mnoho. Mezi nebezpečné profese patří například práce dřevorubců, kteří denně riskují zranění při kácení stromů. Podobně rybáři na moři, zejména při lovu krabů, čelí silným bouřím, vysokým vlnám a riziku zranění na palubě.

Byli byste ochotni vykonávat tuto profesi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články