Za výběr peněz z bankomatu budou Češi platit nesmyslné poplatky. Nedoplatíme se, jde o opravdu vysoké částky

Největší banka v České republice pro své klienty přichystala několik změn. Ne všem se však budou líbit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ke všeobecnému zdražování v Česku se postupně přidaly také bankovní domy. Pro své klienty zavádějí často i vysoké poplatky, ve snaze motivovat je k častějšímu používání internetového bankovnictví, jak jsme na Událostech247 psali několikrát. Pro klienty, kteří se online platbám raději vyhýbají, jsou tyto peníze navíc nemalým zásahem do rodinného rozpočtu.

Poplatky zvedly všechny banky

Mezi banky, které začaly zvyšovat poplatky za některé služby, patří třeba UniCredit Bank nebo ČSOB a Raiffeisenbank. ČSOB zdražila papírové výpisy a dotazy na zůstatek v bankomatu. Dokonce zavedla i poplatek za ověřovací SMS pro potvrzení plateb v internetovém bankovnictví, jak jsme psali na Událostech247. Také v UniCredit bank si klienti připlatí za ověřovací a informační SMS, papírové výpisy, nebo platební příkazy v bance.

Klienti známé české banky zuří: Od 1. října nám napaří nesmyslné poplatky, to snad nemyslí vážně

Psali jsme také o tom, že nový ceník platí od října 2023 také pro klienty Moneta Money Bank. Změna poplatků se týká zadávání plateb na pobočkách, výběrů hotovosti na pokladnách nebo vybraných operací na bankomatech. Pokud jsou však klienti uživateli Smart Banky, Internet Banky nebo využívají bankomaty přímo od Monety či sdílené, měli by se novým poplatkům vyhnout. Také tato banka chce ušetřit pracovní síly a čas.

Za výběr hotovosti se pomalu nedoplatíme

Zdražování čeká také klienty největší banky v České republice. Česká spořitelna jim totiž nabízí zdarma zřízení a vedení Standard účtu. Bez poplatku si tak mohou vybrat hotovost ze všech bankomatů České spořitelny, jak upozornil web E15. Pokud však klient nebude mít ve svém okolí bankomat České spořitelny a půjde si peníze vybrat do bankomatu jiné banky, nebude to nic levného.

iZdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/ Creative Commons / CC-BY-SA
Výběr peněz z konkurenčního bankomatu se lidem nemusí vůbec vyplatit

Jeden výběr z cizího bankomatu totiž každého vyjde na 40 korun. Stejný poplatek čeká i klienty, kteří mají zavedený placený Plus účet. I kdybyste si takto vybrali třeba jen dvakrát za měsíc, už vás to stojí navíc 80 korun. „Myslela jsem, že tyto poplatky už snad ani nejsou. Mám Raiffeisenbank a ta naštěstí žádné poplatky za výběr z cizího bankomatu nemá. Platila jsem ale za dotaz na zůstatek, když jsem se dívala právě u bankomatu České spořitelny,“ uvedla pro Události247 paní Eva z Brna.

Zmíněná banka ovšem není jedinou, která má výběr z cizích bankomatů zpoplatněný. Dále se podle E15 jedná například o ČSOB banku se službou Plus Konto, kde klienti za výběr platí taktéž 40 Kč. U Komerční banky se službou Start to je zase 39 korun. Air Bank si za podobnou službu účtuje 35 Kč.

Co si o zmíněných poplatcích za výběr z konkurenčních bankomatů myslíte vy? Řekněte nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články