Náhle astronomicky zdražuje jedna z nejdůležitějších potravin. Kdo si okamžitě neudělá zásobu, ten se už za pár týdnů nedoplatí

Klíčová potravina, bez které si vaření mnoho Čechů ani neumí představit výrazně zdražuje. Víte, o co se jedná?

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Ačkoli ceny potravin se už pomalu stabilizují a někde dokonce zlevňují, pro určitý sortiment tyto trendy neplatí. Události247 například psaly o tom, že kvůli celosvětové špatné úrodě výrazně zdražuje pomerančový džus nebo kakao. To ale bohužel není všechno. Víte, jaká další klíčová surovina nyní astronomicky zdražuje?

Za jakou z potravin se možná Češi brzy nedoplatí?

Jedná se o brambory. Jak píše web CNN Prima News, v současné době je cena brambor nejvyšší za dlouhou dobu, přičemž v některých oblastech dosahují ceny i více než 30 korun za kilogram. Jedná se přitom o velmi oblíbenou potravinu, kterou v kuchyni pravidelně používá spousta lidí. Velká část Čechů si život bez brambor dost možná ani nedovede představit.

Klíčová potravina brutálně zdražila. Tohle nedáme, už brzy si ji budou moct dovolit jen boháči

Podle serveru CNN Prima News se aktuální cena brambor v supermarketech pohybuje okolo 26,50 korun za kilogram. Není se tak čemu divit, že mnozí Češi jsou z těchto částek značně rozčarovaní. „Raději kuřata nebo kilo vepřového než kilo brambor, to mě vyjde levněji,“ řekl pro web CNN prima News jeden z nakupujících.

Zlepšení se nečeká

Zdražování brambor je již delší dobu trvající trend. O tom, že ceny u těchto potravin dramaticky prostou psal web iDnes už na podzim roku 2022. A tyto predikce se bohužel vyplnily. Na konci loňského roku server iDnes informoval, že ceny brambor jsou nejvyšší za posledních 14 let.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ceny brambor jsou aktuálně velmi vysoké

Bohužel, v blízké době žádné velké zlevnění očekávat nelze. „Musíme si uvědomit, že toho zboží není pro letošní sezonu nadbytek. Nepočítám ani, že by v následujícím období došlo k nějakému razantnímu snížení cen,“ uvedl pro web CNN Prima News předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček. Pokud tedy narazíte například v akci na výhodnou cenu, kupte si raději brambory do zásoby. Již za pár týdnů totiž jejich cena klidně může vystřelit ještě výš.

Pocítili jste v poslední době zdražení brambor? Napište nám, za jakou cenu je aktuálně kupujete

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články