Známá česká banka bude v létě 2024 lidem rozdávat peníze. Dá je ale jen těm, kteří se o ně přihlásí

O tom, že se banky předhánějí v tom, aby nalákaly nové klienty a udržely si ty stávající, jsme vás na Událostech247 informovali několikrát.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Banky zkouší získat přízeň klientů pomocí různých bonusů, benefitůa finančních odměn. Psali jsme na Událostech247 o tom, že zatímco některé jsou garantovány pro všechny, kteří splní dané podmínky, u jiných o výherci rozhoduje losování. Psali jsme také o akci České spořitelny, která nabízela svým klientům bonus 500 korun.

Platit kartou na dovolené se vyplatí

Podmínkou bylo, že začnou využívat online bankovnictví George. Banka Creditas zase nabízela do konce března šanci vyhrát hlavní cenu 100 tisíc korun nebo další hodnotné ceny. Podmínkou bylo, že účastníci museli provést minimálně 5 plateb kartou Creditas měsíčně, a to ve výši alespoň 500 korun. UniCredit Bank lákala, že když si u ní lidé online založili účet a aspoň třikrát měsíčně platili kartou, dostali lístky do kina.

Máte účet u téhle banky? Máte díky tomu nárok na velkou odměnu

Mezi velké hráče na bankovním trhu patří také Air Bank. I ona na letošní léto přichystal pro klienty velmi zajímavou akci. Jak upozornil web Peníze, vrátí jim totiž až dvě procenta z plateb kartou v cizině. Akce potrvá do 30. září. Počítají se všechny platby kartou prostřednictvím terminálů v zahraničí, a to v obchodech, restauracích, u čerpacích stanic a na dalších místech. Nepočítají se ovšem online platby.

Pokud si službu neaktivujete, nedostanete nic

Základní odměna je 1 procento z platby a dosáhne na ni ten, kdo si aktivuje nabídku „Cestujte s odměnou“ v mobilní aplikaci My Air. V internetovém bankovnictví ji klient najde v záložce Odměny. Platit je možné jak plastovou kartou, tak i digitalizovanou v aplikaci pro placení mobilem nebo hodinkami, píše dále web. Klienti, kteří si tuto službu neaktivují, nebudou mít na vrácení peněz nárok. Počítají se jen platby v lokálních měnách, tedy většinou platby v eurech.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Lidé s účtem u Air Bank mohou v období dovolených získat zpátky z provedených plateb až tisíc korun

Další jedno procento z platby, celkem tedy dvě procenta, získají klienti, kteří zároveň využívají výhody společné nabídky Air Bank a operátora O2 pod značkou Unity. Celkově mohou klienti v rámci této nabídky získat zpět na účet až 1000 korun. Limit platí pro celou dobu trvání akce, ne samostatně pro jednotlivé měsíce, píše web Peníze. Díky jedno nebo dvouprocentní odměně si klienti v praxi sníží směnný kurz, který u Air Bank dlouhodobě patří k průměru na trhu.

Co si o této nové nabídce myslíte vy? Dejte nám vědět dole v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články