Babiš: Na opoziční roli se těším. Jak se má podle něj zachovat hnutí ANO do budoucna?

Andrej Babiš se po přibližně čtyřech letech dostal do role opozičního poslance. V rozhovoru přiblížil plány hnutí ANO a informoval o novince ohledně přeočkování.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Andrej Babiš byl druhým nejdéle sloužícím premiérem České republiky po Václavu Klausovi. Za důležité považuje ovlivnění jeho vlády koronavirem, které zbrzdilo mnoho projektů a navýšilo schodek rozpočtu. Celkově je však se svou vládou spokojený. Podle ČT24 Babiš považuje za úspěch, že vláda vydržela celé funkční období. Chce, aby hnutí ANO bylo v opozici konstruktivní a plánuje ho restrukturalizovat.

Na opoziční roli si bude zvykat nejen Babiš

Babiš v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že většina kolegů se těší do opozice, hlavně Alena Schillerová. Pro něj samotného je to nová věc, na kterou není zvyklý. „Já jsem spíš na ty konkrétní věci než na to mluvení,“ uvedl v rozhovoru. Chce, aby poslanci hnutí ANO byli v opozici konstruktivní.

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Adam Vojtěch a Andrej Babiš

V opozici plánuje mluvit hlavně do řešení cen energií a do opatření proti koronaviru. Podle něj je potřeba přestat dělat politiku covidu, což ale prý nová vláda nechce. Pokusil se také založit tradici jako v Americe. Petru Fialovi napsal dopis, který mu osobně předá. Zveřejnit ho nechce a líbilo by se mu, kdyby se z toho stala tradice.

Povinné očkování nebo ne

S Petrem Fialou spolupracoval Andrej Babiš na výzvě k očkování. Bývalý premiér se chce však dále této tématice věnovat a snažit se zvýšit proočkovanost. Jeho bývalý kabinet rozhodl o povinném očkování pro některé skupiny lidí. Nová vláda je však většinově proti, je tedy otázkou, jak dlouho bude vyhláška platit.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Očkování důchodců

Babiš v rozhovoru informoval o možnosti přeočkování třetí dávkou pro různé věkové skupiny. Lidé starší 45 let se mohu nově nechat přeočkovat už po pěti měsících. V Praze mají očkovací centra dostatek kapacit, takže doporučuje, aby se lidé přeočkovali co nejdříve.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články