Imigranti na jihu Moravy. Rumunský řidič kamionu policii řekl, že z návěsu kamionu slyšel hlasy

Rumunský řidič přivolal policisty s tím, že ve svém kamionu slyší podezřelé hlasy. Případ se odehrál na odstavném parkovišti na D1 v Ostrovačicích na Brněnsku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cestování kamionem napříč Evropou může přinášet mnohé problémy. Kamionová doprava je jedna z možností, kterou využívají migranti k nelegálnímu překročení hranic. Policisté loni na jihu Moravy našli takto cestovat přes 150 lidí. V pátek Police na Twitteru uvedla, že našla dalších patnáct migrantů, pravděpodobně z Afghánistánu.

Nelegální přechod hranic

Migranty police našla v návěsu kamionu na D1 v Ostrovačicích na Brněnsku. Informaci přinesl server Echo24. Policii přivolal řidič rumunského kamionu s tím, že v návěsu slyší hlasy. O celém případu informovala na svém Twitteru Police ČR. V návěsu nalezli 15 migrantů.

„Z odstavného parkoviště u dálnice D1 přivolal řidič policisty k návěsu svého vozu. Slyšel lidské hlasy. Policisté z kamionu vyvedli patnáct mladých mužů, pravděpodobně z Afghánistánu,“ uvedla Policie na Twitteru. Další osud migrantů závisí na tom, zda požádají o azyl, nebo ne.

Azyl, nebo vyhoštění

V případě, že migranti o azyl požádají, budou převezeni do přijímacího zařízení. Pokud o něj nepožádají, bude následovat převoz na odbor cizinecké policie. Následně by byli vráceni do země, ze které přijeli, nebo ve které žádali o azyl. Nejvíce migrantů v jednom kamionu odhalili policisté loni v listopadu.

iZdroj fotografie: Depositphoto
Uprchlíci

Na dálnici D2 kontrolovali jihomoravští celníci kamion s návěsem. Uvnitř nalezli 48 lidí se Sýrie a Turecka. Větší část migrantů Českem jen projíždí z východu dále na západ. Často mají zamířeno do Německa nebo Velké Británie. Řidičům, kteří migranty převáží organizovaně, hrozí vysoké pokuty i nepodmíněné vězení na více než deset let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články