Bývalý moderátor Top Gearu Jeremy Clarkson chce naplácat Gretě na zadek. Schytal to na Twitteru

Bývalý moderátor legendárního pořadu nemá dlouhodobě rád švédskou aktivistku Gretu. Od uživatelů na Twitteru schytal kritiku za své prohlášení ohledně naplácání na zadek.

i Zdroj fotografie: Petr Magera / Creative Commons / CC BY
                   

Jednašedesátiletý bývalý moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson je znám svými ostrými výroky. Již dlouho mu vadí fenomén Grety Thunbergové a nyní se do ní ostře pustil ve sloupku pro The Sunday Times. Prohlásil, že Greta nemá jakékoliv znalosti, aby mohla někoho poučovat. Podle webu Evening Standard doslova napsal, že potřebuje naplácat na zadek.

Ať jde demonstrovat do Číny

Sloupek věnoval Gretě kvůli jejímu vystoupení na demonstracích během klimatické konference v Glasgow. Jeho poznámky k ní byly ostré a nevybíravé. „Nemá vychování a žádná písmenka za jménem, místo chození do školy se plaví po světě, aby mohla urážet dospělé.“ napsal Clarkson. Vzkázal ji, aby si na kole zajela do Číny a s batůžkem na zádech a mikrofonem v ruce poučuje tamní vůdce o přístupu k uhlí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Greta na demonstraci

Kritika však neminula ani samotného Clarksona. Na sociálních sítích se do něj opřelo mnoho lidí. Někteří se pozastavují nad tím, jak zvráceně zní, když jednašedesátiletý muž chce naplácat osmnáctileté ženě. Do jakého roku, že jsme se to vrátili?“ napsal jeden uživatel na Twitteru. Jiný zase poznamenal, že je hodně divné, když muži středního věku využívají novinových sloupků k tomu, aby se naváželi do mladé dívky, zajímající se o životní prostředí.

Clarkson změnil názor na klima

Podle serveru CNN Prima NEWS Greta na demonstraci prohlásila, že světoví lídři nic nedělají. „Zdá se, že jejich hlavním cílem je pokračovat v boji za status quo. Nepotřebujeme další prázdné sliby. Už nás unavuje poslouchat jen bla, bla, bla, naši lídři se jako lídři nechovají,“ řekla mladá aktivistka. Moderátor Clarkson nikdy neměl pro Gretu pochopení, podle serveru Novinky však změnil svůj postoj ke klimatickým problémům.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Komíny

Již dříve prohlásil, že globální oteplování je výmyslem Margaret Thacherová, aby měla čím mlátit po hlavě Arthura Scargilla a jeho horníky. Scargiil je brazilský prezident hornických odborů. Clarkson obrátil v roce 2019, kdy viděl deltu Mekongu, jak vyschla. Dříve prý věřil, že vše jsou jen levicové výmysly. Nyní vlastní farmu a je prý mnohem ekologičtější než Greta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články