Covid rozdělil společnost. Stále častěji dochází mezi lidmi k agresivnímu chování a útokům. Jeden z posledních drsných případů se udál v Praze

Útoků kvůli nerespektování vládních nařízení přibývá. Agresivní muž v obchodě v Praze napadl ochranku, protože ho upozornila, že nemá respirátor.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Někteří lidé dávají svou nevoli najevo na demonstracích proti vládním nařízením. Jiní se odmítají podrobit alespoň těm základním, jako je nošení respirátoru v uzavřených prostorách. K jednomu z takových případů došlo před koncem roku 2021 v jednom z pražských obchodů s potravinami. Zatím neznámý muž tam napadl ochranku.

Napadený muž skončil se zlomenou čelistí v nemocnici

Pražští policisté po něm zatím neúspěšně pátrají. K události došlo už na začátku prosince. Agresor napadl v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici člena tamní ostrahy. Nelíbilo se mu, že ho předtím upozornil na to, že musí mít v prodejně nasazený respirátor. Muž pracovníkovi ostrahy nejprve vynadal a poté došlo k potyčce. Rozlícený zákazník zaměstnance prodejny praštil pěstí do obličeje.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Hledaný útočník

Úder byl tak silný, že muži z ochranky dokonce zlomil dolní čelist. Ten pak musel být přivolanou záchrankou převezen do nemocnice. Sever Blesk o případu informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Pátrání je zatím neúspěšné a totožnost útočníka se nepodařilo zjistit. Policisté se proto v úterý obrátili se žádostí o pomoc na veřejnost a zveřejnili záběry z kamer.

K útokům dochází také v MHD

Bohužel se zdaleka nejedná o ojedinělý případ. Plné ruce práce s neukázněným cestujícím měla například loni v létě také řidička tramvaje v pražské hromadné dopravě. Agresivní 34letý muž ji napadl poté, co ho upozornila, že nemá nasazený respirátor. Podle iDnes se jeho agrese navíc stupňovala. Nešťastnou ženu chytil za vlasy a snažil se ji vytáhnout ven z kabiny. Dalšímu násilí zabránil 37letý muž a jedna z cestujících, která na útočníka vytáhla pepřový sprej.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Tramvaj, ve které se incident odehrál

Policie celou událost vyšetřuje jako případ výtržnictví, za které agresorovi hrozí až tři roky vězení. Později se navíc ukázalo, že byl v posledních třech letech za podobný incident několikrát trestán. K dalšímu drsnému napadení ženy došlo minulý rok v jedné z pražských cukráren. Podezřelým je 56letý muž, který podle své výpovědi udeřil pěstí do obličeje prodavačku. Naštvalo ho, že ho odmítla obsloužit, protože si nechtěl nasadit povinný respirátor.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články