Připravte si bundy a čepice, do Česka se blíží zimní počasí. Někde může dokonce začít sněžit

V polovině listopadu podzim většinou končí. Obvykle se již vyskytují mrazy, zvláště v brzkých ranních hodinách. Může se také už začít střídat déšť se sněhem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Milovníci zimy se mohou v tomto týdnu těšit, že spatří z oblohy padat sněhové vločky. Alespoň taková je předpověď meteorologů do polovinu listopadu. Ovšem na nějaké závěje je pravděpodobně ještě brzy, protože přes den se teploty budou držet vysoko nad bodem mrazu a při oblačnosti bude pršet. Podle TN.cz by bylo přesto dobré se na chladné počasí připravit. Obdobně o meteorologické situaci informuje i server Blesk.

Na horách může v noci sněžit

V úterý se mohou smíšené srážky objevit hlavně ve vyšších polohách. Ale odpoledne musíte počítat s ubýváním oblačnosti a tím i ubýváním srážek. Zatímco ráno mohly být teploty i pod nulou, během dne se většinou budou držet mezi 6 až 10 stupni Celsia. Pokud však ustane vítr a nebude příliš vysoká oblačnost, může v noci dokonce mrznout. Ráno ve středu se proto budou objevovat mlhy, někde až mrznoucí. Noční teploty budou mezi 1 až 5 stupni Celsia.

iZdroj fotografie: Pixabay
Mlha na venkově

Přes den se ovšem výrazněji oteplí. Meteorologové předpovídají, že se teploty dostanou na 7 až 11 stupňů Celsia. Jiná bude situace tam, kde se mlhy a nízká oblačnost budou držet dlouhodobě. Tam se musí lidé připravit na pouhých 5 stupňů nad nulou. Vítr bude o něco silnější než v úterý, měl by se pohybovat rychlostí 3 až 7 metrů za sekundu. Na západě bude proměnlivý, jen kolem 4 metrů za sekundu, na Českomoravské vysočině naopak silný a v nárazech až 15 metrů za sekundu.

Někde vás může ohřát slunce

Podobné počasí meteorologové předpovídají také na čtvrtek, kdy by ale nemělo již tolik foukat. V noci bude mezi 1 a 5 stupni Celsia a přes den se teploty vyšplhají na 3 až 7 stupňů. Tam, kde se objeví sluníčko, může být ještě o celé 4 stupně tepleji. Nízká oblačnost a v mlhy nás bude provázet také v pátek. Teploty budou velmi podobné, jen slunce vzduch ohřeje maximálně na 10 stupňů Celsia.

iZdroj fotografie: Pixabay
Deštivo

Tepleji by pak mělo být v sobotu a neděli. Předpověď předpokládá, že přes den se ručička teploměru vyšplhá ke 4 až 10 stupňům Celsia. Nepříliš dobrou zprávou poté je, že nad Českem se bude vyskytovat velká oblačnost, díky které bude často pršet. Přechodně ale může být také polojasno. V noci budou teploty klesat ke 3 až – 2 stupňům Celsia.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články