Exposlanec ANO si dojel vyříkat negativní komentáře ze sociálních sítí osobně. Přijel za téměř 70letou důchodkyní

Petr Venhoda má zřejmě slabší povahu. Proto se ho dotkla negativní vyjádření na adresu jeho osoby a hnutí ANO, která se objevila na Twitteru. Rozhodl se pro rázné řešení.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Petra Venhody / Facebook
                   

Ženu, která si dovolila vyjádřit se o něm nelichotivě, proto navštívil přímo v jejím bytě. Bydlela prý totiž nedaleko od něj. Celou návštěvu si navíc natočil a později zveřejnil na internetu. Žena si to ale nenechala líbit a chtěla na něj zavolat policii. Venhoda se ovšem nedal zahanbit a naopak starší ženě začal vyhrožovat právníky. O příhodě informoval server Echo24.

Nenechal na ženě nit suchou, podle něj trpí mindráky

K tomu, proč k návštěvě vůbec přikročil, Venhoda na svém Twitteru napsal: „Dlouhodobě bojuji proti hulvátství. Dnes jsem se setkal s verbálním útokem k mojí osobě. Tentokrát jsem ale pocítil nutkavou potřebu zjistit z očí do očí, co tyto lidi k takovému jednání vede. Jelikož paní bydlela za rohem, vydal jsem se jí navštívit. Radost z toho neměla,“ popsal setkání a přidal video z celého incidentu. Zdrojem jeho hněvu byl tweet Michaily Džakovové, ve kterém ho označila za „vola“ a „blba“.

Bývalý poslanec celou kontroverzní návštěvu nespokojené občanky na svém profilu dopodrobna rozebral: „Urážet lidi na sociálních sítích jako nějaká slaboduchá osoba, která si kompenzuje mindráky, vám jde, ale osobně jste se nezmohla na slovo, že? Hanba na vás. Karma je zdarma,“ napsal na adresu Džakovové. Ta okamžitě odpověděla: „Myslela jsem si, že jste to byl vy. Vaše drzost je neskutečná. Ještě jednou mě budete doma obtěžovat a zavolám policii. Jsem po mrtvici a dvou plicních emboliích. “

Venhoda byl politicky téměř nevýraznou osobností

Ex poslanec však zašel ještě dál a ženě začal vyhrožovat právníkem: „Klidně jste policii mohla zavolat, byly by alespoň další materiály do spisu. Já záznam celého rozhovoru mám. Á propos, ještě jednou se otřete o mé jméno a bude vás kontaktovat můj advokát. Pak budete ráda ještě za mimosoudní vyrovnání. Asi máte pro svou nevymáchanou… peněz nazbyt.“ Po celém incidentu se však na politika snesla další vlna kritiky a jeho účet na Twitteru už je nedostupný. 

iZdroj fotografie: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Poslanecká sněmovna

Petr Venhoda kandidoval za hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017. Byl však neúspěšný a skončil jako druhý náhradník. Poté, co rezignovali Robert Pelikán a Martin Stropnický, se 1. října 2018 stal poslancem. Za svého působení ve Sněmovně promluvil pouze k šesti návrhům, v letošním roce na plénu již nevystoupil vůbec. Nedařilo se mu ani v letošních volbách a skončil až jako šestý náhradník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články