Aféra neskončila, ale exposlanec Feri už je zpátky na sítích. Ve svých příspěvcích zmínil i očkování

Ukončené očkování má v Česku 6,3 milionu lidí, třetí posilující dávku už dostalo téměř 737 tisíc z nich. Epidemie se prudce zhoršuje. Vláda zvažuje povinnou vakcinaci.

i Zdroj fotografie: TOP 09
                   

Epidemie koronaviru se v posledních dnech prudce zhoršuje. Počty nově nakažených se šplhají ke třiceti tisícům denně. Roste i počet hospitalizovaných. Kvůli epidemii platí v Česku nouzový stav a zpřísnila se opatření. Vláda uvažuje o povinném očkování. V zemi má dokončené očkování asi 60 procent populace. K vakcinaci vyzývá kampaň ministerstva zdravotnictví.

Probuzení ze zimního spánku

Výzvu, aby se lidé nechali očkovat, zveřejnil na sociálních sítích i bývalý poslanec Dominik Feri, který čelí obvinění, že měl na domácích večírcích sexuálně zneužít několik studentek. Deník N a A2larm přinesly letos na jaře výpovědi dívek, které Feriho viní z toho, že je v opilosti i přes výslovný nesouhlas přinutil k pohlavnímu styku. Případ šetří podle Aktuálně policie. Feri obvinění odmítá.

iZdroj fotografie: Unsplash
Očkování

Po několikaměsíční odmlce, která následovala po zveřejnění aféry, je Feri zase na sociálních sítích aktivní. „Huh, okolnosti už jsou patrně tak kromobyčejně debilní, že mě to probudilo ze zimního spánku. Běžte se očkovat, pak přestanu votravovat (pravděpodobně),” napsal na svůj instagramový účet s tím, že informace o vakcinaci i opatřeních lidé najdou na portálu covid.gov.cz.

Graf jasný jako facka

Exposlanec z TOP 09, který nekandidoval v letošních volbách do sněmovny, pokračoval v apelu. Ke grafu, který zobrazuje počty očkovaných ve vztahu k počtu zemřelých na covid-19 v Evropské unii pak uvedl: Graf je jasnej jako facka. Každý z nás může pomoci ovlivnit, jak dlouho se z téhle situace budeme dostávat a jakou cenu za to zaplatíme. Pokud ještě nejste očkovaní, zvažte to prosím.“

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Andrej Babiš

Podle dat ministerstva zdravotnictví má v Česku ukončené očkování 6,3 milionu lidí, třetí posilující dávku už dostalo téměř 737 tisíc z nich. Vláda původně zvažovala povinné očkování lidí nad 60 let a také těch, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách, hasičů, policistů. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek oznámil, že by se mělo týkat lidí nad 50 let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články