„Kde si včera bol, si zase ožratý,“ Ovčáčkův incident baví sociální sítě

U opileckého incidentu prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka nechyběla záchranka ani policie. Byl agresivní a měl dvě promile. Později se omluvil a poprosil o odpuštění.

i Zdroj fotografie: s vědomím Jiřího Ovčáčka / Facebook
                   

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček skončil v noci na pátek v nemocnici. Kolem třetí ráno odmítal opustit taxi, byl opilý, navíc potřeboval lékařské ošetření. Při jeho převozu záchranáři využili asistenci policie, protože mluvčí prezidenta byl prý agresivní. Ovčáček později incident přiznal a za své jednání se také omluvil. „Prosím o odpuštění,“ uvedl v CNN Prima News. Na sociálních sítích se přesto rychlostí blesku dál šíří vtipy na jeho adresu.

Požehnanou sobotu i těm, co střízliví

Incidentem se baví lidé na sociálních sítích. „Požehnanou sobotu. I vám, co právě střízlivíte. Dnes v noci nám v #Pardubice řidič taxi oznámil, že na Teplého ulici se silnicí motá opilý muž a skáče před vozidla. Zda citoval žalmy, nevíme. Hlídka už tam nikoho nenašla. Možná si ale stopl jiný taxík a dojel třeba až do Prahy…,“ tweetovali například pardubičtí strážníci. Profil Paralelní listy ve své koláži Ovčáčka usadil do české vědomostní soutěže Taxi s kvízovou otázkou: Opravte překlep ve větě Sandro Botticelli je autorem obrazu Zrození Venouše. 

Tomáš Břínek neboli TMBK ho znázornil v klipu, jak se plazí k autu s komentářem, že nastupuje do taxi. V jiném ho zobrazil s prezidentem Milošem Zemanem, který mu zpívá skladbu kapely Romstar: Kde si včera bol, si zase ožratý…. „Předpokládám, že Jiří Ovčáček po incidentu předmětnému taxíku požehnal a za zpěvu žalmů odkráčel do záchytného zařízení. Těch dlužných 350 káčé snad KPR v rozpočtu ještě najde. Apropos, nekalila hradní partička u korunovačních klenotů? Tam jdou dvě promile nabrat rychle,“ rýpl si fotbalový komentátor Jaromír Bosák.

Pil jsem na žalm

Objevila se spousta upravených fotografií i komentářů, které narážely na to, že i prezident má blízko k alkoholu. „1,99 promile a mlátí to s ním o chodník? To je jako trénovat 8 let vedle Messiho a nenaučit se kopnout pořádně penaltu,“ napsal uživatel Nadosah Pozlátko Official. V narážce na Ovčáčkovo postování žalmů se objevil i dotaz: Cos dělal, Jirko? Pil jsem na žalm. V koláži z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag ve scénce s Karlem Gottem zase prezidentův mluvčí zpěváka láká do taxíku. Na sítích koluje i video s Homerem Simpsonem aneb Ovčáčkův páteční večer.

Ve vtipech nechybí ani narážka na ministra zahraničí Jana Lipavského. U jeho jmenování se v pátek hradní kancléř Vratislav Mynář spletl, píší Novinky. „Magistr, pardon, bakalář Jan Lipavský,“ pronesl. Ovčáček v koláži jede v taxíku, který Lipavský řídí, a říká: Ten taxikář má ksicht jako ten kret*n bakalář.  Silně podnapilého a agresivního Ovčáčka, který nechtěl vystoupit v Holešovicích z taxíku, převezli záchranáři za asistence policie do nemocnice. Ovčáček, kterému naměřili dvě promile, je měl slovně i fyzicky napadat. Taxikáři měl za jízdu zaplatit už včera večer. Dlužil mu 350 korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články