Na Vojtěchovo ministerstvo zdravotnictví vtrhnul muž se železnou tyčí. Policisté ho hledají

Ochranná služba úřadu muže vyvedla. Podle policie je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a hrozí mu až tříletý trest vězení.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Policisté pátrají po muži, který vyzbrojen železnou tyčí vtrhnul do vstupní haly ministerstva zdravotnictví, překonal turniket a po schodech vyrazil do dalších pater. Policie zveřejnila fotografie a videozáznam s hledaným mužem a žádá veřejnost o pomoc s jeho identifikací.

Protáhl se turnikety

Incident v úřadu Adama Vojtěcha se odehrál 25. října. „V průběhu dne tam do vstupní haly vešel neznámý muž s železnou tyčí v ruce a rychlým krokem směřoval k turniketům. Těmito se protáhl a pokračoval dál po schodech nahoru,“ popsal událost policejní mluvčí Jan Rybanský.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Útočník s tyčí

Pak zasáhla ochranná služba. „Během chvíle však nezvaného hosta zadrželi pracovníci security služby, přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo,“ dodal Rybanský.

Hrozí mu vězení

U vchodu se muž znovu domáhal opětovného vstupu do budovy s tím, že se chce dostat do vyšších pater budovy. „Když pochopil, že mu to nebude dovoleno, z budovy odešel neznámo kam,“ podotkl mluvčí. Pokud muže poznáváte, volejte linku 158, žádá policie.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Policejní auto

Muž s tyčí neměl při vstupu do budovy žádnou protiepidemickou ochranu, třeba respirátor. Policie po muži pátrá. Je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody, uvedla CNN Prima News.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články