Na Vojtěchovo ministerstvo zdravotnictví vtrhnul muž se železnou tyčí. Policisté ho hledají

Ochranná služba úřadu muže vyvedla. Podle policie je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a hrozí mu až tříletý trest vězení.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Policisté pátrají po muži, který vyzbrojen železnou tyčí vtrhnul do vstupní haly ministerstva zdravotnictví, překonal turniket a po schodech vyrazil do dalších pater. Policie zveřejnila fotografie a videozáznam s hledaným mužem a žádá veřejnost o pomoc s jeho identifikací.

Protáhl se turnikety

Incident v úřadu Adama Vojtěcha se odehrál 25. října. „V průběhu dne tam do vstupní haly vešel neznámý muž s železnou tyčí v ruce a rychlým krokem směřoval k turniketům. Těmito se protáhl a pokračoval dál po schodech nahoru,“ popsal událost policejní mluvčí Jan Rybanský.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Útočník s tyčí

Pak zasáhla ochranná služba. „Během chvíle však nezvaného hosta zadrželi pracovníci security služby, přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo,“ dodal Rybanský.

Hrozí mu vězení

U vchodu se muž znovu domáhal opětovného vstupu do budovy s tím, že se chce dostat do vyšších pater budovy. „Když pochopil, že mu to nebude dovoleno, z budovy odešel neznámo kam,“ podotkl mluvčí. Pokud muže poznáváte, volejte linku 158, žádá policie.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Policejní auto

Muž s tyčí neměl při vstupu do budovy žádnou protiepidemickou ochranu, třeba respirátor. Policie po muži pátrá. Je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody, uvedla CNN Prima News.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů