Lékaři v Praze protestovali proti covidovým opatřením. Podle Paralelní lékařské komory jde o občanský vzdor proti teroru

Někteří lékaři a zdravotní sestry nesouhlasí s tím, jak oficiální místa postupují během pandemie covidu-19. Vytváří platformu v České lékařské komoře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Několik desítek lidí přišlo v neděli 14. listopadu demonstrovat proti opatřením proti koronaviru, která v současné době platí v České republice. Chtěli tak ukázat, že ne všichni lidé ve zdravotnictví souhlasí s tím, jak se proti nemoci v Česku postupuje. Podle serveru Novinky o současné situaci mluví jako o covidovém teroru. Sdružují se v takzvané Paralelní lékařské komoře.

Lékaři prý chtějí vzdorovat

Nejviditelnějším zástupcem skupiny je lékař a její mluvčí Vít Mareček, který pracuje jako pohotovostní lékař. „Dneska jsme s mými váženými kolegy zahájili ozdravný proces občanského vzdoru českých lékařů. Ale taky lékárníků a zdravotních sester. PLK alias Paralelní lékařská komora byla zrozena na Palackého náměstí v Praze jako legitimní názorová platforma řádných členů České lékařské komory,“ uvedl v den demonstrace na svých facebookových stránkách.

Zveřejnil(a) Vít Mareček dne Neděle 14. listopadu 2021

Demonstranti si na náměstí vyslechli několik projevů. Pak k budově ministerstva zdravotnictví položili lékařské pláště, které měli někteří oblečené, a transparenty s nápisem Lžete. Mareček například ve svém projevu tvrdil, že opatření proti pandemii jsou jen byznys, který podporují zahraniční vlády a mainstreamová média. „Udělejme skutečnou tečku za mezinárodními pandemickými hrami na našem území,“ prohlásil. Informuje o tom například také Prima CNN News.

Protestů má být více

Během akce vystupující požadovali, aby lidé nebyli rozdělováni na očkované a nenaočkované. Všichni by podle nich měli mít stejná práva. Tvrdí také, že nikdo nemá právo kontrolovat, jestli je jedinec proto covidu-19 očkovaný nebo není. V protestech chtějí pokračovat údajně každý týden. Jiné akce proti protikoronavirovým opatřením se v Česku mají konat i 17. listopadu.

Zveřejnil(a) Vít Mareček dne Neděle 14. listopadu 2021

Počty lidí nově nakažených covidem-19 v České republice již několik týdnů strmě stoupají. Plní se i nemocnice, i když zatím o něco méně než během velké koronavirové vlny na jaře. V pondělí podle údajů ministerstva zdravotnictví laboratoře oznámily 11 514 nově nakažených lidí. V nemocnicích leží 4 296 pacientů s covidem-19, z toho 635 vyžaduje péči na jednotkách intenzivní péče. Za poslední týden covidu-19 podlehlo 429 lidí, celkově je obětí 31 636.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články