Jak dostat vakcínu z těla? Lidé přicházejí s různými bláznivými nápady. Odborníci varují před nebezpečím těchto rad

V části veřejnosti převládá nedůvěra k vakcínám proti covidu. Někteří lidé si myslí, že v nich jsou čipy nebo nanoboti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na různých internetových stránkách a fórech se to jen hemží návody, které se nesou na vlně nedůvěry vůči vakcínám proti koronaviru. Podle odborníků jsou nesmyslné. Některé rady jsou zcela neškodné, ale pokud se lidé budou řídit některými z nich, mohly by si teoreticky i ublížit. A objevují se i jedinci, kteří se na nedůvěře vůči očkování snaží vydělat.

Koupelí proti radiaci a nanobotům

Server Novinky informuje o popularitě videí zveřejňovaných osteopatickou internistkou Carrie Madejovou. Ta se v nich lidem snaží namluvit, že existuje speciální koupel, kterou se mohou od negativních vlastností očkování očistit. Navrhovaná směs obsahuje vesměs neškodné přísady. Například jedlou sodu a epsomskou sůl, které mají zbavovat tělo od radiace z vakcín. A borax, který prý z těla odstraní nanoboty, které vám sem lékaři při očkování měli vpravit.

iZdroj fotografie: Pixabay
Koupel

„Jak jste jednou naočkovaní, průběh už nelze zvrátit. Není to prostě fyzicky možné,“ upozorňuje viroložka Angela Rasmussenová z University of Saskatchewan v Kanadě. Dodala ale, že borax může být pro člověka nebezpečný. Odborníci se pozastavují i nad dalšími metodami proti vakcínám. Například baňkování, které má jejich účinek z lidského těla údajně vysát.

iZdroj fotografie: Pixabay
Masáž

Záhadné doplňky stravy

Někteří lidé se na nedůvěře snaží i vydělat. Server iROZHLAS letos v červenci informoval o internetové stránce Zdraví od Slovanů. Ta nabízela balíček potravinových doplňků za 3150 korun, který měl uživatele zbavit nanobotů z očkování a detoxikovat organizmus. Směs údajně měla eliminovat účinek mRNA vakcín, tedy těch, které produkují společnost Pfizer nebo Moderna. „Je to úplně mimo. Eliminovat mRNA? To je dost nepravděpodobné,“ komentoval to vakcinolog Marek Petráš.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vitamíny

Balíček měl obsahovat jód a zinek. Pak kvercetin, látku, která se používá proti zánětům, bakteriím, virům i po bodnutí hmyzem, a Pyrrolo-chinolin Chinon využívaný ke správné funkci mozku. A pak záhadný supernabitý uhlík 60. Případem se začala zabývat i Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Petráš upozornil, že látkami by se lidé při nesprávném užití mohli i předávkovat.

V České republice v v současné době plně očkováno proti covid-19 jen zhruba 6,3 milionu obyvatel, což je podle odborníků stále málo. I proto v posledních týdnech rekordně rostou počty nakažených a plní se nemocnice. Vláda od pondělí zpřísnila pro neočkované lidi pravidla. Nesmějí do restaurací, k holiči a na mnoho dalších míst. Na rozdíl k minulosti jim k tomu již nestačí ani negativní covidový test.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články