udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Zprávy » Nová metoda testování. Ve školách již nebudou muset do karantény celé třídy

Nová metoda testování. Ve školách již nebudou muset do karantény celé třídy

5. ledna 2022
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Vláda zavedla od pondělí 3. prosince povinné testování na školách každé pondělí a čtvrtek. Výsledkem je pozitivita 0,33 procenta testovaných žáků.

test skolacka e1629380241927
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsah článku

  1. Test-to-stay
  2. Zvýšený výskyt nákazy

V pondělí po vánočních prázdninách proběhlo první testování všech žáků. Celkově bylo provedeno 1,1 milionu testů, z nich se prokázalo 3695 pozitivních, což tvoří 0,33 procent pozitivity testů. Pozitivní výsledky se objevily na téměř dvou tisících školách. Testování se celkově konalo na asi na pěti tisících školách.

Test-to-stay

Žáci se testují každé pondělí čtvrtek. Tento režim probíhá v upraveném režimu od začátku ledna. Toto opatření je zavedeno k omezení šíření vysoce nakažlivé varianty omikron. Nová metoda test-to-stay by navíc měla pomoci s tím, aby nešla do karantény vždy celá třída. Uvedl to portál iDNES.

antigenni test zkumavka
Zdroj fotografie: Unsplash
Antigenní test

Pokud se ve třídě objeví pozitivní žák, nenastupují děti hned do karantény, ale přetestovávají se každý den. Dále je nutnost, v případě pozitivního testu, opustit prostory školy a nechat si udělat PCR test k potvrzení nákazy. Pokud přesnější PCR test vyjde negativní, může se dotyčný, ať již žák či učitel, vrátit do školy. V opačném případě je nutné podstoupit karanténu.

Zvýšený výskyt nákazy

V České republice je podle ministerstva školství zhruba 4200 základních škol a asi 1300 středních škol. Dohromady se tedy testuje a přibližně 1,4 milionu žáků. Po vánočních prázdninách se testovali navíc i zaměstnanci. Pro žáky byly testy zajištěné od státu, ovšem pro zaměstnance je musely sehnat samy školy. Dříve se testovali jen neočkovaní a ti, kteří neprodělali nákazu v uplynulých 180 dnech. Nově se testují i očkování a lidé s protilátkami po prodělané nemoci.

Testování žáků – zátěž pro školy, ale nutná. Chtěl jsem vidět, jak probíhá a jak snadné nebo obtížné to je. Učitelé i děti ve zlínské ZŠ zvládli na jedničku! S panem ředitelem a učiteli byl i čas popovídat si třeba o platech. Porostou, i když ne tak, jak bych si třeba i já přál. pic.twitter.com/D3FHcaeaKx

— Petr Gazdík (@petrgazdik) January 3, 2022

„V pondělí proběhlo testování na školách, a to na bezmála pěti tisících škol. Zjištěno bylo 3 695 pozitivních výsledků (na 1 944 školách) z 1 117 724 testů. Výsledkem je tak pozitivita 0,33 procenta. Další testování ve čtvrtek,“ citoval iROZHLAS příspěvek ministra školství Petra Gazdíka. V pondělí přibylo v Česku 9333 nově nakažených koronavirem. Nejvíce od 21. prosince. Proti předchozímu pondělí je to nárůst zhruba o 2500 případů. Lze tedy vypozorovat pravděpodobný zvýšený výskyt varianty omikron.

Štítky
#petr gazdík #školy #testování ve školách
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Danuše Nerudová se pochlubila bábovkou podle rodinného receptu. Objevila se chvála, ale i kritika za to, že používá levný tuk

Danuše Nerudová se pochlubila bábovkou podle rodinného receptu. Objevila se chvála, ale i kritika za to, že používá levný tuk

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Co dělá seriálový syn Petra Rychlého: Ladislav Ondřej vydělává na Bali, s herectvím ale také nepřestal

Co dělá seriálový syn Petra Rychlého: Ladislav Ondřej vydělává na Bali, s herectvím ale také nepřestal

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
Nové policejní Mercedesy míří na silnice: Jak vypadají? Kolik stály? A dávají vůbec smysl?

Nové policejní Mercedesy míří na silnice: Jak vypadají? Kolik stály? A dávají vůbec smysl?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 h
Josef Laufer by byl pyšný: Z jeho dcery je krásná a především úspěšná žena. Pomáhá lidem a médiím se vyhýbá

Josef Laufer by byl pyšný: Z jeho dcery je krásná a především úspěšná žena. Pomáhá lidem a médiím se vyhýbá

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
Je povinné blikat na kruhovém objezdu levým blinkrem? Soud rozhodl, detaily vysvětlujeme krok za krokem

Je povinné blikat na kruhovém objezdu levým blinkrem? Soud rozhodl, detaily vysvětlujeme krok za krokem

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 h

Budoucí ministr školství Gazdík: Současná situace je katastrofa. Problémem jsou podle něj hygieny. Povinné očkování prý není řešením

Budoucí ministr školství Gazdík: Současná situace je katastrofa. Problémem jsou podle něj hygieny. Povinné očkování prý není řešením

Katastrofální stav českých škol: Zůstává jenom otázkou, co z českých dětí vyroste, pokud se musí učit v podobných podmínkách

Katastrofální stav českých škol: Zůstává jenom otázkou, co z českých dětí vyroste, pokud se musí učit v podobných podmínkách

České školy zřejmě čeká zásadní změna. Vláda chce omezit výuku cizích jazyků

České školy zřejmě čeká zásadní změna. Vláda chce omezit výuku cizích jazyků
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #nehoda
  • #david kubrt
  • #řidičský průkaz
  • Nové policejní Mercedesy míří na silnice: Jak vypadají? Kolik stály? A dávají vůbec smysl?
  • Je povinné blikat na kruhovém objezdu levým blinkrem? Soud rozhodl, detaily vysvětlujeme krok za krokem

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #sk-slavia-praha
  • #prestupy
  • #coronavirus
  • Zlatému chlapci hrozila amputace. Ve 40 letech znovu kope v lize
  • Slavný český šampion zavinil smrt tří lidí. Už se z toho nevzpamatoval

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #Karel Gott
  • #Ivana Gottová
  • Danuše Nerudová se pochlubila bábovkou podle rodinného receptu. Objevila se chvála, ale i kritika za to, že používá levný tuk
  • Co dělá seriálový syn Petra Rychlého: Ladislav Ondřej vydělává na Bali, s herectvím ale také nepřestal

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #letadlo
  • #počasí
  • Policie stále pátrá po vězni, který zmizel z pracoviště v Praze
  • Důchody v roce 2026 vzrostou o 668 korun. Jurečka představil finální podobu valorizace

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • Vémolova první výplata v MMA. Dnes by kvůli ní ani nevylezl z postele
  • Bojovník UFC zoufale prosil trenéra o ukončení souboje. Zachránil ho až rozhodčí
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.