Nový rok pro Čechy připravil nezvykle teplé počasí. Postupně se musíme připravit na ochlazení. Kdy přesně?

Přelom roku často bývá spojován s tuhými mrazy, protože začínající leden patří k nejchladnějším měsícům. Ovšem vždy záleží na konkrétní meteorologické situaci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příchod Nového roku bude pro mnohé Čechy možná až nečekaně teplý. Ačkoli se již dočkali sněhu, začínající leden bude výjimkou. Sněhová pokrývka se totiž bude držet nejspíše jen na horách. Situace se k více typickému zimnímu počasí bude měnit jen zvolna. Vyplývá to z předpovědi, kterou na poslední den roku 2021 a začátek roku následujícího připravili meteorologové.

Možná nejteplejší den prosince

Během posledního dne roku by se teploty měly vyšplhat až ke 14 stupňům Celsia. Podle iROZHLAS se tak tento pátek má šanci dokonce stát nejteplejším dnem prosince 2021. Na horách ve výšce kolem tisíce metrů by mělo být zhruba sedm stupňů Celsia. Teploty se budou lišit podle regionu. V Čechách by mělo být o něco tepleji než na Moravě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Změny počasí

Mrznout nebudou ani ti, kdo se během silvestrovské noci vydají do ulic například sledovat ohňostroj. Podle meteorologů by mohly i noční teploty zůstat v Čechách okolo deseti stupňů. Na Moravě a severovýchodě Čech by to mohlo být o něco horší. Tady by rtuť v teploměrech mohla ukazovat jen čtyři stupně nad nulou.

Velmi pozvolné ochlazování

V sobotu se situace začne pomalu měnit. Na většině území by podle iDNES mělo být oblačno až zataženo, ale někde až polojasno. Teploty již nebudou tak vysoké, nejvíce by měli lidé naměřit kolem 12 stupňů Celsia. A opět platí, že na Moravě by mělo být chladněji. A to jen kolem čtyř stupňů. V neděli pak bude pozvolné ochlazování v Čechách pokračovat. Denní teploty by se měly pohybovat mezi sedmi až jedenácti stupni, na Moravě pak kolem pěti stupňů Celsiad.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Teploměr

Začátek nového týdne bude ve znamení četných srážek. V pondělí by jen na horách ve výšce nad 900 metrů mohly být sněhové. V nižších polohách bude stále relativně teplo, mrznout by nemělo ani v noci. Nejvyšší teploty až 11 stupňů Celsia a na Moravě méně. V dalších dnech se bude pomalu ochlazovat. Sněžení by se mohlo vyskytovat již od 600 metrů nad mořem. Nejvyšší denní teploty budou až osm stupňů Celsia.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články