udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Zprávy » Očkovaní se proti covidu chrání více než lidé, kteří vakcínu odmítají, říká nový průzkum. Neočkovaní lidé mají často problém s respirátory

Očkovaní se proti covidu chrání více než lidé, kteří vakcínu odmítají, říká nový průzkum. Neočkovaní lidé mají často problém s respirátory

17. listopadu 2021
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Epidemie covid-19 rozděluje společnost na dvě velké skupiny. Jedna se chce chránit a očkovat, druhá věří zprávám o škodlivosti vakcín a nemoc zlehčuje.

Obsah článku

  1. Více opatrní jsou očkovaní
  2. Lidé s příznaky nejdou na test

Mezi lidmi, kteří jsou příznivci a odpůrci vakcín proti covid-19 panují i rozdíly v přístupu k nemoci. Vyplývá to z průzkumu Život během pandemie společnosti P&Q Research. Ten se zaměřil na to, jak lidé nosí respirátory, které jsou na mnoha místech povinné. Respirátor snižuje možnost jak virus šířit, tak i se jím nakazit.

Více opatrní jsou očkovaní

Ředitel společnosti Daniel Prokop podle serveru Novinky informoval, že ačkoli lidé nyní více nosí respirátory, je to patrné hlavně u jedinců, kteří jsou ochotní se nechat proti covid-19 očkovat. Z očkovaných lidí nosí respirátory 83 procent dotazovaných. U neočkovaných je to jen 60 procent. Očkovaní se také v polovině případů snaží vyhýbat přeplněným prostorům, kde se může virus šířit. U neočkovaných je to jen 37 procent z nich.

ockovani vakcina aplikace
Zdroj fotografie: Depositphotos
Očkování

Velkým problémem je, že lidé nemají zábrany se setkávat s jedinci ani v případě, že nemají nasazený respirátor. A to i přes to, že v posledních týdnech se zvyšuje počet nákaz i lidí hospitalizovaných s covid-19 v nemocnicích. Výzkum, tvrdí, že lidé se v říjnu průměrně potkali s 19 kontakty. Ve 12 případech z toho to bylo bez použití ochrany dýchacích cest. Méně se ale chodí do restaurací. Naopak u služeb jako je holič nebo MHD lidé používání výrazně neomezili. Příliš se nevyužívá ani práce z domova.

Lidé s příznaky nejdou na test

Velmi špatná zpráva je, že jen málo lidé jde na test a to i v případě, že mají jasné příznaky onemocnění. Podle autorů průzkumu to udělá jen třetina dotazovaných. „Testování naprosto zaostává – v posledním měsíci prošlo testem jen 11 procent dospělých respondentů. Na jaře to bylo 45 procent,“ citoval autory průzkumu server Seznam zprávy. Podle něho to může být tím, že se očkovaní lidé jen zřídka testují.

pcr test
Zdroj fotografie: Depositphotos
PCR testování

Lidé by ale opatrní být měli. Čísla nakažených dosahují rekordních hodnot. Podle dat ministerstva zdravotnictví laboratoře v úterý zaznamenaly 22 479 nově nakaženích lidí. To je je oproti úterý minulého týdne nárůst téměř o osm tisíc případů. V nemocnicích je kvůli nákaze koronavirem 4 425 pacientů. Převažují lidé, kteří se nenechali očkovat, hlavně mezi 661 pacienty, kteří jsou ve vážném stavu umístění na JIP.

Štítky
#covid-19 #průzkum #respirátor
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Trenýrky šly rychle dolů. Boxerská šampionka překvapila na vážení

Trenýrky šly rychle dolů. Boxerská šampionka překvapila na vážení

sportyzive.cz
sportyzive.cz
3 h
Radikální krok tenistky Hantuchové. Ze života vymazala svého osudového muže

Radikální krok tenistky Hantuchové. Ze života vymazala svého osudového muže

sportyzive.cz
sportyzive.cz
6 h
Ikonické žluté brýle nesouvisí se stylem: Ondřej Vetchý přiznal, že měl dětství úraz

Ikonické žluté brýle nesouvisí se stylem: Ondřej Vetchý přiznal, že měl dětství úraz

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Nechutný zápach, zkažené maso a spousta bolesti: Natáčení pohádky Princ a Večernice

Nechutný zápach, zkažené maso a spousta bolesti: Natáčení pohádky Princ a Večernice

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
Chuck Norris nedávno oslavit 85 let: Má 5 dětí, 13 vnoučat a stále dokazuje, že věk je jenom číslo

Chuck Norris nedávno oslavit 85 let: Má 5 dětí, 13 vnoučat a stále dokazuje, že věk je jenom číslo

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h

Důchodci, kteří nepoužívají internet, si připlatí: Stát zavede poplatek za oznámení o zvýšení důchodu

Důchodci, kteří nepoužívají internet, si připlatí: Stát zavede poplatek za oznámení o zvýšení důchodu

Nové sankce pro řidiče bez povinného pojištění auta: Pokuty od ledna 2026 vzrostou o desítky procent

Nové sankce pro řidiče bez povinného pojištění auta: Pokuty od ledna 2026 vzrostou o desítky procent

Zákazníci řetězce KFC jsou znechuceni: Objevila se zde další plesnivá potravina

Zákazníci řetězce KFC jsou znechuceni: Objevila se zde další plesnivá potravina

Máte doma schované staré dopisy? Známky z první republiky vám mohou vydělat miliony Kč

Máte doma schované staré dopisy? Známky z první republiky vám mohou vydělat miliony Kč

Každý desátý Čech si od ledna 2026 připlatí: Vzrostou odvody pro podnikatele

Každý desátý Čech si od ledna 2026 připlatí: Vzrostou odvody pro podnikatele
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #servis
  • #nehoda
  • #policie
  • Kdo chytře vyplní formulář, ten může jezdit po českých silnicích zdarma. Málokdo o tom ví
  • Blíží se zánik: 14 evropských automobilek je v ohrožení. Je mezi nimi i ta „vaše“?

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #hokej
  • #nhl
  • #mma
  • Trenýrky šly rychle dolů. Boxerská šampionka překvapila na vážení
  • Radikální krok tenistky Hantuchové. Ze života vymazala svého osudového muže

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #české celebrity
  • Ikonické žluté brýle nesouvisí se stylem: Ondřej Vetchý přiznal, že měl dětství úraz
  • Nechutný zápach, zkažené maso a spousta bolesti: Natáčení pohádky Princ a Večernice

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #letadlo
  • #herec
  • Šokující experiment: Žena řekla: „Dělejte si se mnou, co chcete.“ Málem to dopadlo katastrofálně
  • Na těle svého psa viděla nespočet malých dírek. Když se na něj podíval veterinář, okamžitě zavolal policii

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Legenda UFC sundala masku tvrďáka. Cormierovi zastřelili otce, malá dcerka nepřežila autonehodu
  • Jake Paul prohrál kvůli rozdílu ve výšce, ne kvůli rozdílu v dovednostech, říká jeho manažer
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.