Policie dopadla muže, který ve vzteku zničil auta zdravotníků. Strážníci prozradili, jak na něj přišli

Policisté už chytili muže, který na konci listopadu poničil auta zdravotníků v kladenské nemocnici. Ke svému dopadení napomohl de facto on sám.

i Zdroj fotografie: Kevin.B / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Ve vyřešení celého případu sehrálo roli několik náhod. Výtržník totiž o tom, co provedl, řekl strážníkům. Ti mu chtěli zkontrolovat doklady při náhodné kontrole. Na policii později tvrdil, že nešlo o cílený útok na zdravotníky. Rozpálilo ho prý to, že nedostal své léky. Za poničení několika aut si vysloužil obvinění z poškození cizí věci. Může tak strávit až rok za mřížemi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdravotník v ochranném obleku

Na pachatele se přišlo vlastně náhodou

K incidentu došlo 28. listopadu, kdy policisté dostali oznámení o poškození šesti vozidel, která parkovala v areálu nemocnice Kladno. Muž autům propíchal pneumatiky, urazil zrcátka a nezapomněl ani poškrábat lak. Policisté z nemocnice získali kamerové záznamy, které pachatele zachycovaly přímo při činu. Měly ale bohužel špatnou kvalitu. Záznamy z nedaleké benzínky už ale byly kvalitnější.

iZdroj fotografie: Nemocnice Kolín
Nemocnice

Po jejich zveřejnění v médiích pak policisté přijali několik poznatků o možném pachateli. Nejvíce k vyřešení případu ale pomohlo oznámení obyvatele bytovky, který v neděli po půlnoci nahlásil na městskou policii pohyb cizího člověka v domě. Strážníci přijeli na místo a podezřelého muže vyzvali k prokázání totožnosti. On opáčil, že doklady nemá a že se po něm nejspíš pátrá, protože poškodil auta v nedaleké nemocnici.

Útoky na zdravotníky bohužel nejsou výjimkou

Strážníci muže předali policistům. Jejich mluvčí Michaela Richterová k tomu uvedla: „Muž ke svému protiprávnímu jednání při výslechu uvedl, že se nejednalo o cílený útok na zdravotníky, neboť nevěděl, že se jedná o jejich vozidla, ale jednal tak z toho důvodu, že byl v tu dobu rozčílený, protože nedostal jím požadované léky.“ Hejtmanka Petra Pecková a krajský radní Pavel Pavlík jednání muže už dříve odsoudili, stejně jako další výpady proti zdravotníkům.

iZdroj fotografie: istockphoto
Vyčerpaní zdravotníci

Pavlík dodal, že zatímco při loňské vlně covidu lidé pekli zdravotníkům cukroví a nosili jim ovoce, dnes musí čelit agresi. Připomněl také případ z benešovské nemocnice, kdy pacient ohrožoval zdravotníky nožem a střelnou zbraní. Naštěstí se jim podařilo z ordinace utéct. Agresora na ambulanci zamkli a pak přivolali policii. Při události se jako zázrakem nikdo nezranil. Muže byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, hrozí až tři roky vězení. Na soud čeká ve vazbě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články