Populárního odpůrce očkování bělidlo proti covidu-19 nezachránilo. Ve slovenských nemocnicích zase leží předávkovaní ivermektinem

Slovenských pacientů, kteří se rozhodli léčit covid-19 lékem určením k odčervení koní, lékaři zaznamenali více než tisícinásobné překročení dávky. Skončili v nemocnici.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Epidemie covidu-19 děsí celý svět a internet se hemží „zaručenými“ recepty na jeho léčbu. Tak se množí případy, kdy lidé sáhnou po nebezpečných přípravcích a léčí se podomácku. Někdy jde o naprosto bizarní metody léčby odčervovadlem, kravskou močí nebo dokonce bělidlem. Mohou si vážně ublížit nebo dokonce zemřít. Známý rakouský odmítač očkování zemřel poté, co si aplikoval infuzi s bělidlem. Na Slovensku se množí případy, kdy lidé snědli vysoké dávky léku ivermektin, který je určený pro odčervení koní.

Infuze s bělidlem

Populární rakouský antivaxer Johann Biacsics, který zveřejňoval na sociálních sítích videa o alternativní léčbě, skončil s onemocněním covid-19 v nemocnici ve Vídni. Podle serveru Die Zeit byl pozitivní na koronavirus, jeho stav byl vážný a skoro ani nemohl dýchat. Lékařům přesto pětašedesátiletý muž tvrdil, že je mu dobře. A rozhodl se nemocnici opustit. Jeho zdravotní stav se ale nelepšil. Trápila ho horečka, bolesti a nemohl téměř mluvit.

Zveřejnil(a) Johann Biacsics dne Neděle 31. května 2020

Stoupencem hnutí Querdenker, které svolává protesty proti opatřením a odmítá očkování, se rozhodl, že se vyléčí sám infuzí oxidu chloričitého, který se používá jako bělidlo nebo dezinfekce. Podle Světové zdravotnické organizace může způsobit poleptání střev a jícnu, proto před ním varuje. Biacsics po dvou dnech zemřel. Je šílené, že jeho rodina stále popírá, že zemřel na covid-19. Použít bělidlo na léčbu covidu-19 navrhnul i exprezident USA Donald Trump, ale později řekl, že žertoval.

Odčervovadlo i kravská moč

Pacienty ve vážném stavu, kteří se předávkovali lékem invermektin, řeší slovenské nemocnice. Ten se používá jako k odčervení koní. V Košicích za měsíc hospitalizovali dva lidi intoxikované ivermektinem. V případě jednoho jde o život ohrožující stav s poruchou vědomí a dalšími závažnými neurologickými příznaky. „U uvedených pacientů jsme zaznamenali více než 1000násobné překročení koncentrace léku v krvi,“ cituje primáře z kliniky toxikologie košické nemocnice Mareka Vargu slovenský Denník N.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pacient s covidem

„Opakovaně přijímáme k hospitalizaci pacienty, kteří užívali ivermektin a nezřídka skončili na umělé plicní ventilaci. I u našeho ivermektinem intoxikovaného pacienta došlo k rozvoji vážného covidového zápalu plic, který sám o sobě vyžaduje hospitalizaci. Takto jsme museli pacienta hospitalizovat pro intoxikaci,“ dodal primář kliniky infektologie Martin Novotný. Indická poslankyně Pragya Singh Thakurová zase vyzvala při jarní vlně občany, aby pili kravskou moč. „Piji kravskou moč každý den. Proto teď nemám covid,“ napsal The Indian Express.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články