První česká škola youtuberů je na světě. 300 tisíc školné a děti vozí limuzína

Škola poskytuje dětem střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering, e sporty, influencer marketing a hráč počítačových her. Je to žert, mysleli si youtubeři.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Televize s postupem let přestává být pro mladší generace dominantní, vytlačil ji internet, zejména sociální sítě jako je YouTube, TikTok a Instagram. A z dříve trochu vysmívaných youtuberských rychlokvašek, jsou hvězdy, které udávají trendy a jejichž plakáty zdobí dětské pokojíčky. Jak se stát hvězdou sociálních sítí se dá naučit. V Česku totiž existuje střední youtuberská škola. Zaplatíte školné a dítě může do školy vozit limuzína.

Facebook neláká

Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering a e‑sporty: influencer a profesionální hráč počítačových her. „Děti v dnešní době natáčí videa na TikTok, všechny jsou na Snapchatu a na Instagramu, Facebook není populární, protože na něm jsou rodiče. Chceme digitální platformy profesionalizovat,“ cituje ředitele školy pro youtubery U2B Daniela Černého CNN Prima News.

Ředitel školy vyhlašuje pro studenty v rámci předmětu „tvorba jinglů“ soutěž na vytvoření filmové znělky z loga školy.

Zveřejnil(a) U2B dne Čtvrtek 16. září 2021

Vznik školy považovali někteří populární youtubeři za žert. „Myslel jsem, že to je vtip. Nepočítal bych, že když půjdete do této školy, stane se z vás hvězda. Bude spíš bonus, pokud se tam děti naučí natáčet, editovat a děla grafiku,“ řekl youtuber Petr Brunner. Pokud se to bude dělat kvalitně, můžou se podle youtubera Martina Rota děti naučit, jak se prezentovat, což využijí například při pracovních pohovorech.

Školné 300 tisíc

Studium nových multimédií nezahrnuje jen youtubering či gaming. Jde podle webu školy o maturitní obor, takže studenti musí zvládnout i češtinu nebo matematiku. V případě sociálních sítí se mohou také věnovat konkrétnímu zaměření. „Máme lifestyle, což je třeba líčení nebo představování produktů, a rovněž e-sport. Dále influencing, kde děti učíme, jak nalákat a udržet fanoušky,“ dodal Černý.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Sociální média

Za studium na škole youtuberství si připlatíte. Prémiová verze studia stojí měsíčně přes 30 tisíc korun a je o něj zájem. Školné zahrnuje také například odvoz do školy a ze školy limuzínou. Nejde o ojedinělou výstřednost českého školství. Například na pardubické univerzitě lze absolvovat seminář: Proč Harry Potter?. Na Univerzitě Karlově zase mají předmět: Jmenuji se Bond, James Bond, uvedla televize.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články