Senátor Hilšer se obává dezinformací ohledně očkování. „Musíme si odpovědět na to, zda chceme, aby naši příbuzní umírali,“ řekl

Senátor Marek Hilšer vidí očkování jako jedinou cestu z pandemie. Efekt vakcíny můžeme podle něj pozorovat aktuálně v nemocnicích.

i Zdroj fotografie: David Konecny / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hospitalizování jsou ze sedmdesáti procent lidé neočkovaní a jen ze třiceti procent očkovaní pacienti. I na to upozornil senátor Marek Hilšer v rozhovoru pro Fórum24. Podle něj vakcína jednoznačně před virem zčásti chrání. Jako příklad poukázal na Španělsko a Portugalsko, což jsou země, které mají devadesátiprocentní naočkovanost.

V Portugalsku nevěří dezinformacím

„Myslím si, že Portugalsko má výhodu v tom, že nečelí takovému množství dezinformací, které přicházejí z východu k nám,“ nastínil Hilšer možný důvod, proč není v Česku tolik lidí se ochotno naočkovat. Navíc se podle něj Portugalci poučili z první vlny, kdy měla země také potíže. Senátor upozornil také na další problém, který vzniká v souvislosti se zahlcením nemocnic. A to odkládání operací.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pacientka s covidem-19

Jako jedinou možnost, jak zastavit další vlnu pak bývalý kandidát na prezidenta zmínil lockdown. „Upřímně, já také nechci lockdown, nikdo ho nechceme. Ale pak si jako společnost musíme odpovědět na to, zda chceme, aby naši příbuzní umírali, a co je pro nás v tomto smyslu skutečnou hodnotou,“ myslí si Hilšer. Jako člověk z medicínského prostředí ale připustil, že vidí, jak masivně lidé věří dezinformacím.

Padl další rekord

I on sám občas dostane nějaký vzkaz od lidí. „Lidé nám píší, jak jsme zaprodaní, nebo že jsme uplacení,“ uvedl. Senátor doufá, že nová vláda situaci uchopí lépe než ta dosluhující. Podle Hilšera je hlavním úkolem nového premiéra přesvědčit společnost. Sám se nejvíce obává přehlcení nemocnic, ke kterému to vzhledem k nárůstu počtu pozitivních případů směřuje.

iZdroj fotografie: Pixabay
Test na covid

V úterý padl nový rekord v počtu nově nakažených, za den bylo odhaleno 25 864 případů. A jak informoval server iRozhlas rekordní je i týdenní incidence. Za poslední týden bylo v zemi potvrzeno 1061 případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel. Ve světovém srovnání je Česko na třetím místě. V nemocnicích je aktuálně s covidem-19 hospitalizováno 5652 lidí, z toho 799 je v těžkém stavu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články