Alena Schillerová pokračuje ve svých přešlapech. Tentokrát si z webu ministerstva udělala vlastní blog. Lidé na to nereagovali příznivě

Končící ministryně financí se rozhodla rozloučit dalším podivným krokem. Podle kritiků si udělala z oficiálního komunikačního kanálu blog zhrzené ministryně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO) se rozhodla před odchodem opět rozvířit emoce kritiků. Web ministerstva použila jako blog, kde si stěžuje na vznikající vládu. Vadí ji hned několik bodů v koaliční smlouvě a svůj osobní názor zveřejnila na nevhodném místě. Opět je tedy pod palbou kritiky na sociálních sítích.

Vadí ji zrušení EET

Na webu Ministerstva financí byl zveřejněn text s titulkem Komentář Aleny Schillerové ke koaliční smlouvě nové vlády. Kritizuje například zrušení EET či omezení hlášení. Podle kritiků tento text nemá co dělat na oficiálním komunikačním kanálu a požadují jeho okamžité stažení.

V textu Alena Schillerová varuje před koncem EET: „Po úplném náběhu by se rozpočty státu a samospráv dobrovolně připravily o 20 miliard ročně.“ Kritikou nešetřila ani na připravované koaliční smlouvě. „Zveřejněná smlouva je tvrdým prozřením pro všechny, kteří na plány pětikoalice čekali jako na pověstný bílý kouř při volbě papeže.“

Místo zázraku prý přišel pštros

Podle Schillerové místo na odborníky se díváme nyní na pštrosy. „Místo ostrého pera a makroekonomických zázraků sledujeme pštrosa, který si v písku vyhlídl důlek a pomalu, ale jistě k němu sklání svůj krk.“ Kritika na sociálních sítích na sebe nenechala dlouho čekat. Server Forum24 vybral několik z připomínek. Jakub G. zkritizoval Schillerovou za to, že si z webu ministerstva udělala „blog zhrzené ministryně“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

David P. se jí dále zeptal, jestli také může psát komentáře na hostovaném webu a kde se lze zaregistrovat. Další uživatelé žádají okamžité smazání příspěvku z webu. Tato podivnost od Schillerové není první, již dříve předvedla několik přešlapů. Například na konci října se chlubila výborným hospodařením hnutí ANO od roku 2008. Strana však vznikla až v roce 2009 a ve vládě byla od roku 2010.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články